Android Oreo - dlaczego warto zaktualizować swoje urządzenie do nowej wersji systemu?

25.08.2017 16:05

Jeśli Wasze urządzenie otrzyma możliwość aktualizacji do nowej wersji Androida - powinniście ją w miarę szybko zainstalować.

Android Oreo - dlaczego warto zaktualizować swoje urządzenie do nowej wersji systemu?

Wsparcie dla nowego systemu Android 8.0 Oreo otrzyma część tego- i zeszłorocznych flagowców, czyli topowych smartfonów danych producentów. Swoje wsparcie zapowiedziały takie firmy jak Samsung, LG, Huawei i Sony. Nie wiadomo jednak które konkretnie urządzenia otrzymają stosowną aktualizację, lecz począwszy od września producenci powinni ujawniać swoje konkretne plany odnośnie wsparcia nowej wersji Androida.

Nowe funkcjonalności

Nowe, duże wersje systemów operacyjnych są tworzone z myślą o dodawaniu do nich nowych funkcjonalności. Z Androidem 8.0 nie jest inaczej. System otrzyma bowiem między innymi usprawnioną funkcję multitaskingu, możliwość uruchamiania aplikacji obok siebie, lepsze wsparcie dla funkcji VR i AR, a także usprawnione aplikacje aparatów. Nie należy oczywiście zapominać o ważnych aktualizacjach w sferze zabezpieczeń samego systemu. 

Usprawnione bezpieczeństwo

Nowa wersja systemu Android to przede wszystkim nowe aktualizacje bezpieczeństwa systemu. Nawet jeśli nasze urządzenie nie otrzyma aktualizacji do wspomnianego Androida 8.0, a widzimy komunikat o możliwości zaktualizowana naszego smartfona lub tableta - poświęćmy chwilę na przeprowadzenie procesu aktualizacji. Nowa wersja systemu zwiększy nasze bezpieczeństwo w sieci, podatność systemu na szkodliwe oprogramowanie z zewnątrz, a także możliwość ew. przejęcie przez złośliwy kod umieszczony na stronie internetowej na którego możemy się natknąć podczas przeglądania sieci.

Zagłosuj

Aktualizujesz do najnowszej wersji swoje urządzenia mobilne?

RadioZet.pl/AM

Oceń