Android pokaże informacje o smogu?

27.04.2017 10:59

Google cały czas pracuje nad udoskonalaniem swojego mobilnego systemu operacyjnego, a jedną z planowanych nowości jest wyświetlanie użytkownikom szczegółowych informacji pogodowych, w tym informacji o obecności smogu.

Android pokaże informacje o smogu? fot. pexels

Nowości, jakie wprowadzi Google do Androida, mogą dopiero pojawić się w następnej wersji systemu - Android 8.0, lecz już teraz możemy zerknąć, nad czym pracuje firma, a są to m.in. zmiany w korzystaniu z wyszukiwarki i nowe funkcje związane ze środowiskiem i informacjami pogodowymi.

Nowości w kolejnym Androidzie

Smartfon to urządzenie, które obecnie nosimy niemalże cały czas ze sobą. Przydatne jest więc posiadanie możliwości sprawdzenia aktualnie otaczających nas warunków pogodowo-atmosferycznych.

Nowa wersja Androida może zostać wzbogacona o takie powiadomienia jak poziom stężenia pyłów w powietrzu, informacje o smogu, informacje dla alergików o unikaniu powietrza ze względu na pyłki, co powiększyłoby dostępne obecnie dane jak temperatura powietrza, a także informacje o wilgotności i możliwości opadów w najbliższej okolicy. Posiadanie takiej "stacji meteorologicznej" z danymi dotyczącymi naszej najbliższej okolicy na pewno zwiększyłoby przydatność smartfonów.

Wprawdzie rozwiązania tego typu już dawno dostępne są w formie aplikacji, lecz natywnie wbudowana tego typu funkcjonalność na pewno oferowałaby większą wygodę użytkowania.

Usprawniona wyszukiwarka

Google również "grzebie" w funkcjonalności panelu szybkiego wyszukiwania. Testowana jest obecnie możliwość wprowadzenia takiego pola do panelu powiadomień. Jakby to miało wpłynąć na komfort użytkowania? Nie do końca rozumiemy, ale w końcu to tylko próby i niekoniecznie ta funkcjonalność finalnie trafi do systemu.

A jakie Wy nowości widzielibyście w kolejnej wersji Androida? A może już wszystko, czego Wam potrzeba, jest już w Waszym smartfonie?

Zagłosuj

Czy brakuje Ci jakichś funkcjonalności w smartfonie?

RadioZET.pl/AndroidPolice/AM

Oceń