Android popularniejszy od Windowsa

04.04.2017 11:08

Według raportu opublikowanego przez StatCounter procentowy udział internautów, którzy korzystają z urządzenia wyposażonego w system Android przewyższył wynik osiągnięty przez maszyny z Windowsem, po raz pierwszy w historii.

Android popularniejszy od Windowsa fot. pexels

Oznacza to, że obecnie więcej osób przegląda sieć korzystając przy tym ze smartfona lub tableta z Androidem, niż z innych urządzeń.

Jednocześnie dominacja Windowsa, którą system posiadał od wielu lat, cały czas zmniejszała się na rzecz Androida, by w końcu spotkać się przy udziale 37%. Dzięki temu, teraz Android posiada 37,93% udziału rynku, podczas gdy Windows ma 37,91%.

statcounter

Wprawdzie różnica, która dzieli te dwa systemy jest na granicy błędu i dotyczy jedynie danych zbieranych z odwiedzin strony internetowych (nie liczony był w tym przypadku udział korzystania z dostępu do informacji przez aplikacje), lecz jeśli popatrzymy na trend wzrostów i spadków udziału poszczególnych systemów, zobaczymy jak bardzo ta różnica może się zmienić w przyszłości na korzyść Androida.

Zagłosuj

Na jakim urządzeniu głównie przeglądasz sieć?

Wykres ten również pokazuje jak bardzo zmienia się konsumpcja treści z internetu - teraz po prostu częściej sięgamy po smartfona, który zawsze jest pod ręką i mamy na nim wygodne aplikacje, dające nam dostęp do serwisów społecznościowych, a komputer wykorzystujemy bardziej do pracy i innych rozrywek, niż do przeglądania sieci.

RadioZet.pl/StatCounter/theverge/AM

Oceń