Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aplikacja Warszawa 19115 z funkcją alarmowania o wycince drzew

21.02.2017 11:58

W tworzonej przez urząd miasta stołecznego Warszawy aplikacji mobilnej można zgłaszać zaobserwowane przypadki wycinania drzew – na miejsce zostaną wysłani kontrolerzy z magistratu.

Aplikacja Warszawa 19115 z funkcją alarmowania o wycince drzew

Przepisy wprowadzone przez Ministerstwo Środowiska pozwalają właścicielowi terenu na wycinanie bez pozwolenia rosnących na nim drzew - o ile nie jest to robione w celach komercyjnych. Prawo jest stosowane na terenie Warszawy bez skrupułów - przeciwko „rzezi drzew” prowadzone są protesty.

Swoje niezadowolenie z sytuacji zgłosił Jarosław Kaczyński, którzy w przepisach przygotowanych przez ministra Szyszkę doszukuje się wyników lobbowania – drzewa wycinane są masowo na terenach, na których deweloperzy chcieliby prowadzić inwestycje.

Władze miejskie pozostają bezsilne i mogą co najwyżej interweniować sprawdzając, czy usuwanie drzew odbywa się w zgodzie z panującym prawem i czy na pewno jest przeprowadzana w celach niekomercyjnych.

Magistrat prosi o pomoc użytkowników smartfonów – dzięki aplikacji Warszawa 19115 można zgłaszać zaobserwowane wycinki drzew. Na miejsce wskazane przez użytkowników zostaną wysłani kontrolerzy z urzędu.

 

Informacje o wycince to najnowsza funkcja programu – Warszawa 19115 pozwala przesyłać alerty o problemach z funkcjonowaniem miejskiej infrastruktury oraz otrzymywać komunikaty i ostrzeżenia o utrudnieniach w ruchu czy lokalnych zagrożeniach.

Aplikacja została przygotowana w wersji na Androida, iOS oraz Windows Phone.

 

RadioZET.pl/MT

Oceń