Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aplikacja pokazuje, jak kobiety wyglądają bez makijażu. Blogerki spanikowane

03.11.2017 10:35

Wystarczy kilka sekund, żeby algorytmy sztucznej inteligencji przeanalizowały zdjęcie i usunęły z niego makijaż. Patrząc, jak naprawdę wyglądają gwiazdy, można się nieźle zdziwić.

Aplikacja pokazuje, jak kobiety wyglądają bez makijażu. Blogerki spanikowane fot. materiały prasowe

Program Makeapp dostępny jest w wersji na Androida - można go pobrać za darmo ze sklepu Google Play. Jego obsługa jest bardzo prosta - wystarczy wgrać do niego djęcie (zrobiona własnoręcznie lub pobrane z sieci) i nacisnąć przycisk.

Sztuczna inteligencja przyjrzy się zdjęciu i pokaże, jak uwieczniona na nim osoba wygląda bez makijażu. Niektórych gwiazd i celebrytów nie sposób rozpoznać.

Makeapp może także działać w drugą stronę i nakładać wirtualny makijaż na fotki osób, które są go pozbawione. Można w ten sposób szybko wypróbować, czy dany pomysł na wygląd jest trafny.

Używając aplikacji Makeapp trzeba pamiętać, że wykonywany przez nią demakijaż jest tylko przybliżeniem - aplikacja stara się symulować niedoskonałości skóry ukrywane za pomocą kosmetyków, w rzeczywistości jednak osoby bez makijau mogą wyglądać zdecydowanie lepiej (lub gorzej).

Program zdobył całą rzeszę negatywnych ocen - nie wiadomo jednak, czy byli to zawiedzeni użytkownicy, którzy obiecywali sobie po aplikacji więcej, czy też to kampania wytoczona Makeappowi przez celebrytki i gwiazdy.

Zagłosuj

Wypróbujesz Makeapp?

RadioZET.pl/MT

Oceń