Aplikacja pomagająca pozować do selfie

03.08.2017 14:16

Robienie selfie to zbyt poważna sprawa, żeby zdawać się na przypadek – powstała aplikacja, która pomaga przyjmować najkorzystniejszą pozę.

Aplikacja pomagająca pozować do selfie fot. kadr z wideo

Program został stworzony przez naukowców, którzy podeszli do sprawy metodycznie,. Najpierw stworzono 6 fotorealistycznych awatarów, a następnie wykonano im dziesiątki wirtualnych zdjęć – różniły się one pozycją twarzy, zbliżeniem oraz warunkami oświetleniowymi.

Galerie tak otrzymanych zdjęć podsunięto do ocenie tysiącom osób – na tej podstawie wyłoniono kryteria, które sprawiają, że selfie się podoba.

Stworzona dzięki tym danym aplikacja podpowiada, gdzie powinna znajdować się głowa wykonującego zdjęcie oraz w którą stronę powinna być skierowana, żeby zapewnić najlepsze oświetlenie.

Z przeprowadzonych badań wynika, że selfie robione zgodnie z wytycznymi aplikacji maja 26% więcej szans na bycie ocenionym jako dobre.

Robiąc sobie zdjęcie warto pamiętać, żeby zachowywać zdrowy rozsądek - odnotowano już setki przypadków zgonów podczas wykonywania selfie. Można je zobaczyć na obejmującej cały świat mapie śmierci.

Zagłosuj

Robicie sobie selfie?

RadioZET.pl/MT

Oceń