Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Aplikacja słabo działa na smartfonie? Google zadziała w tej sprawie

22.05.2017 13:18

Nic tak nie denerwuje podczas użytkowania smartfona jak aplikacja, która się zacina lub sama z siebie się wyłącza. Google zamierza więc walczyć z aplikacjami cechującymi się źle napisanym kodem.

Aplikacja słabo działa na smartfonie? Google zadziała w tej sprawie fot. pexels

Wraz z kolejną wersją systemu Android, która otrzyma nazwę zaczynającą się na literę "O", Google wprowadzi sporo usprawnień i ulepszeń systemu. Jedna z nich dotknie sklepu Google Play i aplikacji w nim publikowanych.

Google od przyszłej wersji systemu wprowadzi specjalną funkcję raportowania do firmy, która pozwoli na sprawdzenie, czy aplikacja spełnia kryteria działania i wydajności. Dzięki temu Google dowie się, które aplikacje najczęściej powodują zawieszanie się smartfona, które nie działają wydajnie lub zużywają za dużo energii.

Jeśli dana aplikacja otrzyma opinię będącą poniżej 25% w skali jakości działania, Google zgłosi się do danego dewelopera w celu poprawienia sytuacji. W końcu źle działające aplikacje nie tylko sprawiają, że użytkownik źle myśli o aplikacji, ale również o samym systemie operacyjnym, na którym działa - w tym przypadku na Androidzie.

Głównym celem Google'a na kolejne lata rozwoju systemu mobilnego jest bowiem szybkość i niezawodność, co na pewno wprowadzony system oceny jakości działania aplikacji może mocno poprawić.

Zagłosuj

Zdarza się, że aplikacje źle działają na Twoim smartfonie?

RadioZET.pl/AM

Oceń