Apple Park jest już gotowy - pracowników Apple czeka przeprowadzka

04.07.2017 11:00

Po 4 latach budowy prace nad nową siedzibą Apple zostały zakończone, a w te wakacje rozpocznie się przeprowadzka 12 tysięcy pracowników firmy.

Apple Park jest już gotowy - pracowników Apple czeka przeprowadzka fot. apple

Apple Park - nowa siedziba giganta technologicznego

Koszt wybudowania nowej siedziby Apple w Cupertino w Kalifornii szacuje się na około 5 miliardów dolarów. Od momentu rozpoczęcia przeprowadzki do jej końca ma minąć ok. 6 miesięcy - nie wszyscy pracownicy zostaną bowiem przeniesieni do nowej siedziby jednocześnie.

Ukształtowany niczym spodek kosmiczny budynek posiada powierzchnię 700 tysięcy metrów kwadratowych, z czego przestrzeń do pracy zajmuje 260 tysięcy metrów kwadratowych. Zapewne przejście z jednego miejsca do przeciwległego punktu w budynku może zająć trochę czasu. Zdjęcia z budowy nowej siedziby Apple możecie zobaczyć poniżej.

Ekologiczne miejsce pracy

Apple Park ma być zasilany przez generujące 17 megawatów panele słoneczne umieszczone na dachach budynku. To największa jak do tej pory tego typu instalacja na świecie. By zaoszczędzić pieniądze i energię, Apple planuje używać naturalnej wentylacji dla budynku, a projekt zakłada brak konieczności ogrzewania lub używania klimatyzacji przez 9 miesięcy w roku.

Zagłosuj

Chciałbyś pracować w takim miejscu?

RadioZET.pl/AM

Oceń