Apple Watch - następna generacja smart-zegarków ogłoszona

12.09.2017 19:40

3. generacja smart-zegarków Apple posiada wbudowany moduł komórkowy, co oznacza możliwość korzystania z sieci, wykonywania połączeń i odbierania wiadomości bez konieczności połączenia z iPhonem.

Apple Watch - następna generacja smart-zegarków ogłoszona fot. Apple

Jak Apple udało się zmieścić tyle podzespołów w urządzeniu o takiej samej wielkości? Inżynierowie zdołali umieścić antenę komórkową w ramce wyświetlacza, który teraz nie tylko służy do wyświetlania treści i nawigowania po menu urządzenia, ale również odbierania i nadawania danych.

Apple Watch będzie korzystać z modułu eSIM. Dzięki temu nie będziemy musieli montować w zegarku fizycznej karty SIM, lecz posłużymy się jej elektronicznym odpowiednikiem.

Nowy Apple Watch to również nowe podzespoły - w tym nowy, dwurdzeniowy procesor do 70% wydajniejszy niż poprzednie wersje smart-zegarka. Pozwoli to między innymi na umożliwienie Siri - sztucznej inteligencji Apple na przemawianie do użytkownika.

watch2

Zegarek będzie dostępny w dwóch wersjach - za 329$ bez modułu komórkowego i za 399$ z modułem. Na razie nie jest planowane wydanie zegarka na polskim rynku w czasie jego światowej premiery, która ma nastąpić już 15 września.

Zagłosuj

Sądzisz, że zegarek-telefon Apple może zrewolucjonizować rynek?

RadioZet.pl/AM

 

Oceń