Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple chce produkować iPhone'y z odzysku - firma stawia na ekologię

25.04.2017 10:33

Apple najwyraźniej mocno zamierza promować ekologiczne podejście do biznesu. 

Apple chce produkować iPhone'y z odzysku - firma stawia na ekologię fot. pexels

W przypadku tej firmy warto również wspomnieć o nowej siedzibie firmy - Apple Park, która jest w 100% zasilana z odnawialnej energii. Kompleks ma być zasilany przez generujące 17 megawatów panele słoneczne umieszczone na dachach budynku. To największa jak do tej pory tego typu instalacja na świecie! By zaoszczędzić pieniądze i energię, Apple planuje używać naturalnej wentylacji dla budynku, a projekt zakłada brak konieczności ogrzewania lub używania klimatyzacji przez 9 miesięcy w roku.

Zobacz Apple Park na zdjęciach:

Firma chcąc zrobić sobie nieco lepszy wizerunek, lecz również oszczędzić w przyszłości na surowcach, zamierza je pozyskiwać ze swoich starych urządzeń. W planach jest pozyskiwanie metali i minerałów, które dostępne są w starych iPhone'ach, iPadach czy Macbookach.

Wszystko po to, by nie musieć kupować tak dużych ilości nowych surowców wydobywanych z odpowiednich źródeł, a także zmniejszyć góry elektrośmieci po obecnie produkowanych urządzeniach.

Szczytny cel, lecz jak na razie to wciąż wizja przyszłości, mimo tego i tak mocno kibicujemy Apple i innym firmom, by zaczęły w przyszłości podążać właśnie tą ścieżką.

Zagłosuj

Kupiłbyś urządzenie, które bazuje na surowcach z odzysku?

RadioZET.pl/AM

Oceń