Apple daje zniżki na wymianę akumulatorów. Boi się pozwów

29.12.2017 10:20

Od stycznia 2018 roku pogwarancyjna wymiana akumulatora w iPhonie ma być tańsza o 50 dolarów – to odpowiedź producenta na pozwy, jakie zaczęły trafiać do sądów na całym świecie po przyznaniu, że starsze telefony Apple są sztucznie spowalniane.

Apple daje zniżki na wymianę akumulatorów. Boi się pozwów fot. materiały prasowe

Producent tłumaczy, że robi to dla dobra użytkowników – starsze ogniwa mają mniejszą pojemność i mniej sprawnie dostarczają energię. Obniżenie wydajności iPhone’a, i co za tym idzie obniżenie zapotrzebowania energetycznego, ma sprawić, że telefon będzie pracował dłużej na jednym ładowaniu.

Nie wszyscy właściciele iPhone’ów zgodzili się z taką interpretacją działań Apple – w sieci od jakiegoś czasu krążyły teorie spiskowe, że producent specjalnie spowalnia starsze modele, żeby nakłonić do kupna nowych.

Gdy Apple oficjalnie przyznało się do zmniejszania wydajności, momentalnie posypały się pozwy przeciwko producentowi. Ten, chcąc udobruchać klientów i przy okazji uchronić się przed groźbą spotkania w sądzie, zaoferował obniżkę ceny zastępczego akumulatora.

Jego wymiana do tej pory wyceniana była na 79 dolarów – od końca stycznia 2018 do końca 2018 roku będzie można sprawić sobie nowe ogniwa o 50 dolarów taniej.

Apple zapowiedziało także wprowadzenie powiadomienia w iOS, dzięki któremu właściciel telefonu będzie informowany, że jego telefon został spowolniony.

Zagłosuj

Skorzystasz ze zniżki?

RadioZET.pl/MT

Oceń