Apple i Amazon dołączają do walki o prawa do filmowego Jamesa Bonda

07.09.2017 13:45

Prawa do dystrybucji nowych filmów z serii o agencie 007 są obecnie możliwe do kupienia.

Apple i Amazon dołączają do walki o prawa do filmowego Jamesa Bonda fot. Danjaq, MGM - materiały promocyjne

Sony Pictures Entertainment posiadało prawa do dystrybucji filmów na podstawie przygód Agenta Jej Królewskiej Mości, napisanych przez Iana Fleminga od 2006 do 2015 roku. Kontrakt ten skończył się wraz z ostatnim filmem - Spectre. Studia MGM i Eon Productions, które zajmują się współtworzeniem filmów - lecz nie ich dystrybucją, zbierają propozycje na nową współpracę od ponad dwóch lat.

Prawa do dystrybucji filmów są warte między od 2 do 5 miliadów dolarów, a obecnie zainteresowani taką umową są Apple, Amazon i Warner Bros. Sony nie zdecydowało się na przedłużenie kontraktu po tym, jak firma musiała pokryć połowę kosztów produkcji Spectre, a otrzymała jedynie ćwierć z osiągniętych przez film zysków.

Zarówno Apple, jak i Amazon stawiają teraz na tworzenie autorskich platform z dystrybucją filmów, seriali i autorskich produkcji. Walka o dystrybucję filmów z Jamesem Bondem, nie tylko zagwarantowałaby im potencjalne zyski ze sprzedaży filmów, lecz również umożliwiłaby im lokowanie ich produktów w przyszłych produkcjach, a także szybkie trafienie tych filmów do ich platform VoD.

Niezależnie od tego, która firma będzie posiadać prawa do dystrybucji następnego Bonda, kolejny film pojawi się w 2019 roku, a w rolę agenta 007 ponownie wcieli się Daniel Craig.

Zagłosuj

Który z aktorów jest wg Ciebie najlepszym Bondem?

RadioZet.pl/AM

Oceń