Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple ma problem. Klienci wolą starsze iPhone’y

17.10.2017 16:40

W USA, rodzimym rynku Apple, klienci częściej kupują iPhone’a 7 niż nowego iPhone’a 8. Może to być wynik oczekiwania na iPhone’a X, bądź też znak, że tym razem producentowi nie udało się oczarować swoich fanów.

Apple ma problem. Klienci wolą starsze iPhone’y fot. Tinh tế Photo, CC0 1.0

Do tej pory premiera nowego modelu iPhone’a była dla fanów Apple wielkim świętem – ci najbardziej zagorzali potrafili czekać w kolejce przez kilka dni, żeby tylko dostać nowy telefon w kilka chwil po premierze.

Sprzedaż szła w miliony sztuk i z miejsca zapominano o starszych modelach – zainteresowanie nimi było w porównaniu znikome. Inaczej wygląda sytuacja po premierze iPhone’a 8 – jak wynika z analiz rynkowych przeprowadzonych przez KeyBanc Capital Markets, klienci wolą kupić starszy i tańszy iPhone 7, niż wydawać więcej pieniędzy na iPhone’a 8.

Ceny nowszego modelu zaczynają się od 699 dolarów, podczas gdy smartfon z 2016 roku można kupić – po obniżce ceny – za 549 USD.

Niechęć do nowego modelu tłumaczona jest na dwa sposoby. Po pierwsze, wskazuje się na małe zmiany wprowadzone w iPhonie 8, który jest co prawda szybszy i może być ładowany bezprzewodowo, jednak nie różni się aż tak bardzo od iPhone’a 7.

Alternatywnym wytłumaczeniem, o wiele lepszym dla Apple, jest podejrzenie że większość fanów marki czeka na listopadową premierę sprzedażową iPhone’a X, wycenionego na 999 dolarów.

Zagłosuj

A Ty którego iPhone'a byś wybrał?

RadioZET.pl/MT

Oceń