Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple może mieć problemy z produkcją iPhone'a X

26.10.2017 12:57

Problem rzekomo dotyczy produkcji modułu odpowiedzialnego za rozpoznawanie twarzy użytkownika.

Apple może mieć problemy z produkcją iPhone'a X fot. Apple

W sieci zawrzało po tym, jak na światło dzienne została wyciągnięta informacja o problemie, z jakim borykają się firmy Sharp i LG. Firmy odpowiadają za produkcje części do skomplikowanego sensora, który będzie kluczowym elementem iPhone'a X.

Według informacji, do których dotarł bloomberg, problem produkcji dotyczy projektora, którego zadaniem jest rzucanie setki tysięcy podczerwonych kropek określających odległość od celu - w połączeniu z innymi sensorami pozwala to na stworzenie bardzo dokładnego, trójwymiarowego modelu twarzy użytkownika.

Proces produkcyjny tych projektorów jest mocno niedoskonały i aż 80% z wyprodukowanych egzemplarzy ma rzekomo nie spełniać norm potrzebnych do poprawnego działania. By przyspieszyć produkcję i jednocześnie zapewnić odpowiednią ilość gotowych i działających sensorów Apple miałoby się dopuścić zmniejszenia standardów czujnika - a więc byłby mniej doskonały niż było to zapowiadane.

Apple jednak odrzuca te doniesienia i w oficjalnej notce prasowej zapewnia, że "jakość i skuteczność FaceID nie została zmieniona. Wciąż jest to niedoskonałość na poziomie 1 do miliona na to, że losowa osoba może odblokować urządzenie innego użytkownika. Doniesienia Bloomberga na temat redukcji dokładności tego systemu są całkowicie nieprawdziwe i wierzymy, że FaceID będzie nowym, złotym standardem w kwestii uwierzytelniania za pomocą twarzy."

Zagłosuj

Wierzysz w informację o tym, że Apple ma problemy z produkcją iPhone'a X?

RadioZet.pl/bloomberg/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń