Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple nie zapomniało o MacBooku Air - wprowadza drobne usprawnienia

08.06.2017 13:40

Jeśli zdecydujecie się teraz na zakup MacBooka Air - szukajcie modeli z mocniejszym procesorem.

Apple nie zapomniało o MacBooku Air - wprowadza drobne usprawnienia fot. Apple

Kilka dni temu Apple podczas swojej konferencji na WWDC 2017 zaprezentowało cały wachlarz nowości. Sporego odświeżenia doczekały się zarówno stacjonarne iMaki, jak i lekkie i mobilne Macbooki i bardziej profesjonalna linia Macbooków Pro.

Oficjalnie Apple jednak nie powiadomiło o drobnej nowości, wprowadzonej do tegorocznego modelu swojego popularnego i lubianego sprzętu.

Nowe MacBooki Air wciąż będą oferowane w tej samej cenie, lecz dzięki wprowadzeniu do nich procesora i5-5350U, zamiast i5-5250U, możemy więc liczyć na większą wydajność urządzenia.

Szkoda, że Apple nie postanowiło tak mocno odświeżyć modeli Air jak MacBooka i MacBooka Pro, lecz zapewne wynika to z faktu, że jedynie te dwa pozostałe modele są teraz oczkiem w głowie firmy. Model Air zapewne jest pozostawiony przy życiu ze względu na przyzwoity popyt na te urządzenia na mniej zamożnych rynkach.

mac

Nowy procesor to taktowanie 1,8 GHz, które może być podniesione do 2,9 GHz w trybie Turbo Boost, co w porównaniu do poprzedniego modelu o bazowym taktowaniu 1,6 GHz i 2,6 GHz w Turbo Boost, powinno pozwolić na wydajniejsze i bardziej stabilne działanie wymagających aplikacji. Obróbka wideo zajmie nam mniej czasu, a strony powinny się nieco szybciej wczytywać.

MacBooki Air wciąż są mocno cenionym urządzeniem od Apple - jako jedynie posiadają pełen komplet portów (USB, HDMI, złącze Thunderbolt 2, czytnik kart pamięci), w przeciwieństwie do innych modeli MacBooków, które już przeszły na wyłączność na standard USB-C.

Zagłosuj

Uważasz, że Apple powinno kontynuować linię laptopów MacBook Air?

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Rozpoznaj marki technologiczne fot. pexels
Oceń