Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple po raz pierwszy od dłuższego czasu odświeża linię iMac'ów

06.06.2017 13:00

Najmocniejsza konfiguracja iMaka Pro to nawet 18-rdzeniowa jednostka, będąca najpotężniejszym sprzętem, jaki Apple kiedykolwiek wyprodukowało.

Apple po raz pierwszy od dłuższego czasu odświeża linię iMac'ów fot. Apple

iMac - rewelacyjny ekran plus solidne podzespoły

Nowo zapowiedziane iMaki i iMaki Pro wyposażone będą w rewelacyjne ekrany. Wprawdzie najtańsza wersja podstawowego iMaca to ekran Full HD, lecz za dopłatę 200$ do podstawowej konfiguracji otrzymamy ekran 4K wspomagany dedykowaną kartą graficzną od Radeona z serii 500, dzięki czemu będziemy mogli uruchomić na tym komputerze nawet bardziej wymagające gry!

Wprowadzenie tak zaawansowanych układów graficznych do iMaków przez Apple to nowy kierunek dla tych komputerów i nowo zapowiedzianego systemu operacyjnego MacOS High Sierra, który otrzyma pełne wsparcie dla technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

vr

Z kolei 27-calowe iMaki mogą liczyć na jeszcze bardziej zaawansowane panele 5K, wyświetlające 5120 na 2880 pikseli.

To podstawowe rozwiązanie nowych komputerów All-in-One od Apple, nie tylko wprowadza całkiem solidną specyfikację techniczną, lecz również cenę, która wprawdzie do najniższych nie należy, lecz rozsądnie stawia je wśród obecnie dostępnych produktów konkurencji, a jednocześnie wprowadzając te unikalne dla ekosystemu Apple funkcjonalności i aplikacje.

Nowe iMaki już teraz dostępne są w sprzedaży, a ich cena w polskiej dystrybucji zaczyna się od 5499 złotych, za model z ekranem Full HD, dwurdzeniowym procesorem Intel Core i5 i 8 GB pamięci DDR4. Lepsze konfiguracje sprzętowe odpowiednio zwiększają cenę urządzenia.

iMac Pro - dla profesjonalistów

Firmy zajmujące się na co dzień takimi zadaniami jak obróbka zdjęć, filmów lub twórcy oprogramowania na pewno docenią ten nowy produkt Apple.

mac_pro_5

Komputery iMac Pro wprowadzą na rynek zupełnie nową jakość i wydajność, której nie były w stanie zaoferować obecnie dostępne rozwiązania zamknięte w takiej spójnej formie.

iMaki Pro zaoferują bowiem 8-, 10- lub nawet 18-rdzeniowe procesory Intel Xeon, które posiadają ogromną wydajność. W połączeniu z podwójną dedykowaną kartą graficzną od AMD Radeon, cała stacja robocza pozwoli na bezproblemowe tworzenie oprogramowania i treści.

Cena iMaca Pro jeszcze nie jest znana, lecz jak to w przypadku profesjonalnych rozwiązań możemy liczyć na wysoką cenę, o czym już świadczą same parametry. Urządzenia te zadebiutują na rynku w grudniu tego roku.

RadioZet.pl/AM

Oceń