Apple pod obstrzałem użytkowników. Coraz więcej pozwów zbiorowych

27.12.2017 16:50

Właściciele iPhone’ów nie próżnują – od czasu, gdy Apple oficjalnie przyznało, ze sztucznie spowalnia starsze modele swoich telefonów, do sądów na całym świecie trafiają pozwy domagające się odszkodowań.

Apple pod obstrzałem użytkowników. Coraz więcej pozwów zbiorowych fot. materiały prasowe

Apple co prawda tłumaczy, że robi to dla dobra swoich klientówakumulatory z czasem tracą pojemność i możliwość oddawania energii, co w przypadku korzystania z aplikacji potrzebujących dużej wydajności może prowadzić do problemów z działaniem, a nawet samorzutnego wyłączania się iPhone’a.

Dzięki spowolnieniu zapotrzebowanie na energię jest mniejsze, przez co telefon może pracować dłużej na jednym ładowaniu. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy użytkownicy iPhone’ów dali się przekonać tłumaczeniom Apple.

O tym, że producent z Cupertino celowo spowalnia starsze modele można było usłyszeć od dawna, o ile dawało się wiarę teoriom spiskowym. Według nich Apple po premierze nowego modelu celowo zmniejszało wydajność starszych telefonów, żeby zachęcić klientów do przesiadki na nowe.

Po usłyszeniu oficjalnego potwierdzenia, że wydajność iPhone’ów jest zaniżana przez Apple, część użytkowników poczuła się oszukana i poszkodowana – producent miał według nich dokonywać zmian w należącym do nich urządzeniu bez ich wiedzy i zgody.

W ciągu kilkunastu dni od wyznania Apple w sądach na całym świecie znalazło się co najmniej 8 pozwów zbiorowych – większość z nich została złożona w USA. Pozywający producenta oczekują odszkodowań – jeśli sąd stanie po ich stronie, Apple może być zmuszone do oddania miliardów dolarów.

Zagłosuj

A jakie jest Twoje zdanie na temat spowalniania starszych iPhone'ów?

RadioZET.pl/MT

Oceń