Apple potwierdziło – spowalnia iPhone’y. Tłumaczy to troską o użytkowników

21.12.2017 12:15

Do tej pory tylko się tego domyślano, teraz jest już pewność – Apple oficjalnie przyznało, że sztucznie spowalnia starsze modele iPhone’ów. Swoją decyzję motywuje chęcią zapewnienia im jak najlepszych doznań z użytkowania telefonów.

Apple potwierdziło – spowalnia iPhone’y. Tłumaczy to troską o użytkowników fot. materiały prasowe

Wyznanie pojawiło się jako komentarz do testów iPhone’a 6 przeprowadzonych przez dociekliwego internautę. Dowiedziono w nich, że smartfon działał wyraźnie szybciej, gdy był nowy.

Apple przyznało testerowi rację i wytłumaczyło, że jest to powodowane przez poprawkę do systemu operacyjnego, której zadaniem jest ograniczanie wydajności starszych modeli. Producent stosuję tę taktykę w stosunku do iPhone’ów 6, 6s, SE, 7 i 7 Plus. Według zapowiedzi, taki sam los czeka iPhone’y 8 i iPhone’y X.

Ograniczanie wydajności wynika z chęci oszczędzania zużytego akumulatora, który wraz z każdym cyklem ładowania traci nieco na pojemności i możliwości oddawania zmagazynowanej energii. Żeby iPhone działał na jednym ładowaniu jak najdłużej i nie wyłączał się w chwili, gdy jest użytkownikowi najbardziej potrzebny, Apple obniża jego wydajność i wiążące się z tym zapotrzebowanie na energię.

Po wymianie akumulatora na nowy iPhone przyspiesza do poziomu znanego z nowości.

Zagłosuj

Czy Apple ma rację?

RadioZET.pl/MT

Oceń