Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple pozwane o odszkodowanie za pożar domu wywołany przez iPhone'a

06.03.2018 11:39
xxx zet

Kanadyjska para stara się o 600 000 dolarów odszkodowaniu od Apple – jak wynika ze wstępnego raportu, ich posiadłość spaliła się przez pozostawionego do ładowania iPhone’a.

iPhone 6 przyczyną pożaru - poszkodowani chcą odszkodowania od Apple fot. Township of Langley Fire Department

Do wydarzenia doszło w 2016 roku. Kanadyjczycy, którzy prowadzili farmę ze zwierzętami i zapraszali dzieci na obozy i wycieczki, zostawili w domu ładujący się, trzymiesięczny wtedy model iPhone 6. W wyniku pożaru stracili majątek oraz możliwość prowadzenie biznesu.

Z oficjalnego raportu straży pożarnej wynika, że przyczyną pojawienia się ognia był najprawdopodobniej telefon Apple. Polskie służby ostrzegają przed pozostawianiem ładujących się telefonów bez opieki - szczególnie na noc.

- Wygląda na to, że telefon lub ładowarka wytworzył tak dużo ciepła, że doszło do zapłonu – czytamy w ustaleniach śledztwa.

Odszkodowanie od Apple za wybuch pożaru

Kanadyjczycy oczekują, że Apple powinno wypłacić im 600 000 dolarów odszkodowania za straty, które nie były objęte ubezpieczeniem. Chodzi tu głównie o potencjalne zyski, które utracili z powodu braku możliwości prowadzenia biznesu.

Apple przygląda się sytuacji, nie chce jednak komentować sprawy ani składać jakichkolwiek deklaracji, dopóki nie przebada dokładnie pozostałości po sprzęcie – iPhonie oraz ładowarce i kablu. Te znajdują się obecnie w posiadaniu firmy detektywistycznej.

Zagłosuj

Zostawiasz na noc ładujący się smartfon?

RadioZET.pl/MT

Oceń