Apple pozwane za... animowane emotikony

24.10.2017 15:43

Japońska firma domaga się od Apple odszkodowania za przywłaszczenie sobie pomysłu na animowane obrazki wyrażające emocje.

Apple pozwane za... animowane emotikony fot. Apple

Wniosek konkretnie dotyczy użycia nazwy, którą Apple reklamuje nowego iPhone'a X. "Animoji" bowiem jest zastrzeżoną nazwą na terenie Stanów Zjednoczonych przez firmę Emonster.

"Animoji" to aplikacja wydana w 2014 roku przez firmę Emonster na platformie iOS. Aplikacja dodawała do systemu właśnie animowane emotikony w formie grafik GIF. Co ciekawe Apple wiedziało aplikacji i należącym do Emonster wniosku na prawa autorskie do nazwy, a i tak postanowiło wykorzystać znak zastrzeżony w ramach swojej kampanii reklamowej iPhone'a X.

Według Apple takie animowane emotikony stworzone z pomocą mimiki naszej twarzy to przyszłość funkcjonalności na smartfonach, a więc firma zamierza walczyć o tę chwytną nazwę. We wrześniu Apple postanowiło złożyć wniosek o anulowanie ważności przyznanych praw do nazwy firmie Emonster.

Firma Emonster jednak nie zamierza się poddawać i już złożyła pozew do sądu o wydanie zakazu używania przez Apple ich zastrzeżonej nazwy. Na finał tej historii trzeba będzie niestety jeszcze poczekać.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń