Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple pracuje nad asystentem SI czuwającym nad jakością naszych zdjęć

03.10.2017 14:16

Wykonywanie zdjęć z użyciem iPhone'ów może być w przyszłości znacznie łatwiejsze.

Apple pracuje nad asystentem SI czuwającym nad jakością naszych zdjęć fot. pexels

Apple zainteresowało się firmą tworzącą narzędzie Keegan, które oceniało jakość wykonanych zdjęć. Francuska firma Regaind została przejęta przez Apple i od teraz będzie tworzyć dla firmy autorskie oprogramowanie, które zapewne w przyszłości trafi do mobilnego systemu iOS.

Narzędzie Keegan potrafiło z wykorzystaniem algorytmu sztucznej inteligencji ocenić jakość wykonanych przez nas zdjęć. Apple być może kupując firmę na własność, chce wykorzystać umiejętności i dokonania zespołu do stworzenia własnego asystenta, który zaimplementowany do aplikacji aparatu w iOS na żywo mógłby podpowiedzieć, jakie parametry powinno mieć nasze zdjęcie, by wyglądać jak najlepiej i pokieruje nas do stworzenia idealnego kadru dla danej scenerii.

Nowe funkcjonalności zapewne najwcześniej trafiłyby do iOS 12, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku. We wrześniu zadebiutował jednak iOS 11, który również wprowadza spore usprawnienia w jakości wykonywanych zdjęć przez iPhone'y i iPady, co zawdzięcza między innymi nowemu formatowi HEIF, w którym można zapisywać wykonywane zdjęcia.

Zagłosuj

Uważasz, że umiesz robić dobre zdjęcia?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń