Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple pracuje nad własnym układem graficznym dla kolejnego iPhone'a

03.04.2017 11:57

Firma Imagination Technologies, która do tej pory zajmowała się opracowywaniem układu graficznego wykorzystywanego w mobilnych urządzeniach Apple, nie będzie już współpracować z Apple w ciągu najbliższych dwóch lat.

Apple pracuje nad własnym układem graficznym dla kolejnego iPhone'a fot. Apple

Imagination Technologies zajmuje się opracowywaniem i produkcją układów PowerVR, które do tej pory zasilały między innymi iPhone'y i iPady. Mimo że Apple posiadało 8% udziałów w tej brytyjskiej firmie, postanowiło zrezygnować ze współpracy, by skupić się na opracowaniu autorskiego rozwiązania, które trafi do przyszłych mobilnych urządzeń.

Do tej pory Apple opracowywało własne procesory - seria "Apple A", bazująca na architekturze ARM cieszy się swoją niezawodnością i większa mocą obliczeniową niż podobne rozwiązania konkurencji.

Być może również stąd wynika pewność siebie Apple i również na tym polu chce się usamodzielnić i wprowadzić rozwiązanie opracowane przez własnych inżynierów.

Zagłosuj

Uważasz, że Apple podjęło słuszną decyzję by opracować własne GPU?

Firma Imagination Technologies nie życzy jednak Apple powodzenia w swoich działaniach. Według niej Apple będzie wymagało użycia patentów opracowanych właśnie przez brytyjską firmę, natomiast Apple nie złożyło jak do tej pory żadnych dokumentów z prośbą o ich legalne wykorzystanie. Stworzenie zupełnie nowego układu graficznego, który nie wymagałby bazowania na dotychczasowych dokonania jest według Imagination Technologies "niesamowicie wielkim wyzwaniem".

RadioZet.pl/theverge/AM

Oceń