Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple prezentuje nowe MacBooki - ta sama cena, nowe procesory

06.06.2017 10:10

Nowe laptopy Apple zaoferują większą wydajność i energooszczędność w tej samej cenie, co zeszłoroczne modele.

Apple prezentuje nowe MacBooki - ta sama cena, nowe procesory fot. Apple

Jeśli wstrzymywaliście się z zakupem nowego laptopa od Apple, zgodnie z naszymi zapowiedziami, to teraz w końcu będziecie mogli dokonać zakupu. Nowe Macbooki i Macbooki Pro otrzymają bowiem nowsze, bardziej energooszczędne i wydajniejsze procesory Intela siódmej generacji.

Nowe procesory pozwolą na uzyskanie wyższych częstotliwości taktowania, co bezpośrednio przełoży się na wyższą wydajność sprzętu, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu prądu. To zasługa usprawnionego procesu produkcji 14-nanometrowych układów Intela z serii Core M3, Core i5 i Core i7, które będą dostępne w różnych konfiguracjach Macbooków, Macbooków Pro 13,3" i MacBooków Pro 15,6".

mac

Jeśli jesteście zainteresowani produkcją wideo lub tworzeniem gier lub oprogramowania, bądź być może nawet okazjonalnym graniem na Macu, to zapewne ucieszy Was wsparcie kart Radeon Pro, wyposażonych nawet w 4GB pamięci GDDR5. A zapowiedziana przystawka na Thuderbolt 3 umożliwi zamienienie każdego Macbooka w solidną maszynę do gier i wirtualnej rzeczywistości.

kit

Ceny sprzętów, mimo aktualizacji podzespołów, zostaną takie same jak obecnie dostępne modele, a więc zeszłoroczne wersje powinny otrzymać drobną obniżkę cen. Urządzenia będą dostępne już naprawdę niedługo, w tym w Polsce.

Wprawdzie aktualizacja nowych edycji sprzętu o nowszą generację podzespołów zawsze jest ciekawą informacją, tak o wiele większe wrażenie robią nowe iMaki, które doczekały się rewolucyjnych zmian, a iMaki Pro ze swoimi 18 rdzeniami na każdym powinny zrobić wrażenie.

Zagłosuj

Kupując laptopa celujesz w najniższą możliwą cenę czy wybierasz najbardziej "napakowaną" wersję?

RadioZet.pl/AM

Oceń