Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple uruchamia bloga poświęconego technologii uczenia maszynowego

20.07.2017 14:00

To jeden z pierwszych kroków firmy mających wprowadzić nieco więcej przejrzystości na temat tego, nad czym obecnie pracuje.

Apple uruchamia bloga poświęconego technologii uczenia maszynowego fot. Apple

Apple chce tym samym przyciągnąć do siebie więcej talentów. Firmie dość trudno jest zdobywać kolejnych specjalistów, stąd pomysł na otwarcie posiadanej przez siebie wiedzy w celu przyciągnięcia początkujących talentów, które wkrótce być może dołączą do szeregów giganta.

Blog, jak głosi notatka na nim umieszczona, jest "poświęcony informacjom odnośnie prac inżynierów Apple, którzy wykorzystując technologię maszynowego uczenia, tworzą innowacyjne produkty dla milionów osób na całym swiecie".

overview

Pierwsza notka na nowym blogu Apple dotyczy metod usprawniania sztucznie generowanych obrazów tak, by bardziej przypominały rzeczywiste obiekty. Wprawdzie zwykłym użytkownikom Apple raczej niewiele to powie, lecz osoby zajmujące się tego typu badaniami na pewno docenią opublikowane przez firmę dotychczasowe wyniki badań.

Uruchomienie bloga przez Apple nie oznacza jednak, że zaraz możemy spodziewać się publikacji notek na temat kolejnego iPhone'a. Firma starannie dobiera ujawniane informacje i zapewne jeszcze minie trochę czasu zanim amerykański gigant zacznie chętniej informować tak szczegółowo na temat technologii stojącej za ich produktami. Nowy blog apple znajdziecie pod adresem machinelearning.apple.com.

RadioZet.pl/AM

Oceń