Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple usunęło Święta Wielkanocne z Kalendarza iPhone’a

21.02.2018 15:06
xxx zet

Po zainstalowaniu aktualizacji iOS do wersji 11.2.5 użytkownicy iPhone’ów nie są już informowani o dacie Wielkanocy – Apple oficjalnie przyznało, że to celowe działanie, a nie błąd oprogramowania.

Apple usuwa Wielkanoc z Kalendarza fot. materiały prasowe

Wgranie nowej wersji systemu iOS jest mocno zalecane, jako że rozwiązuje ona problem zawieszania się iPhone’ów po odebraniu SMS-a zawierającego znak z alfabetu telugu.

Poprawka bezpieczeństwa nie jest jednak jedyna zmianą, na wprowadzenie jakiej zdecydowało się Apple – korporacja postanowiła usunąć z aplikacji Kalendarz informacje o ważnym chrześcijańskim święcie.

Wielkanoc 1 kwietnia 2018

Początkowo użytkownicy podejrzewali, że mają do czynienia z błędem aplikacji – Wielkanoc przypada w 2018 roku 1 kwietnia, więc jakieś niedopatrzenie programistów mogło sprawić, że powstał konflikt z informacją o Prima Aprilis uniemożliwiający pokazanie święta.

Apple odpowiadając na zgłoszenia błędu informowało jednak, że brak Świąt Wielkanocnych to świadomie podjęta decyzja. Jej powodów jednak oficjalnie nie podano.

Wielkanoc została usunięta z amerykańskiej edycji Kalendarza – wciąż pokazywane jest w niej Boże Narodzenie oraz lokalne uroczystości, takie jak Dzień Niepodległości czy Święto Dziękczynienia.

Polscy użytkownicy iPhone’ów znają ten problem aż zbyt dobrze – w polskiej wersji Kalendarza informacje o świętach nie pokazują się wcale.

RadioZET.pl/MT

Oceń