Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple zapowiada dużo nowości - Macbooki, iMaki, iOS 11 i nowy MacOS

07.06.2017 11:20

Podczas konferencji na WWDC 2017 Apple zaprezentowało sporo nowości, które dołączą do portfolio firmy jeszcze w tym roku.

Apple zapowiada dużo nowości - Macbooki, iMaki, iOS 11 i nowy MacOS fot. Apple

Na początek nowe systemy, które będą zasilać nowe linie urządzeń, jak i te dotychczas dostępne. Apple zapowiedziało bowiem zarówno kolejną wersję desktopowego MacOS, jak i mobilnego iOS-a. 

doc

iOS 11 - usprawni iPhone'y, wprowadzi nową jakość w iPadach

Dzięki nowej wersji systemu iPhone'y i iPady otrzymają szereg funkcjonalności, które między innymi usprawnią jakość wykonywanych zdjęć i wprowadzą lepszą wielozadaniowość. Wprowadzone nowe możliwości kompresji zdjęć i wideo umożliwią uzyskanie lepszej jakości kolorów na zdjęciach, bardziej zbliżonych do naturalnych barw skóry i materiałów. Dostępne w iPhone'ach kamery uzyskają więc usprawnienie dzięki software'owej aktualizacji. CZYTAJ WIĘCEJ.

macHighSierra

Używasz Maca? Docenisz nowy system - MacOS High Sierra

Mac OS High Sierra, będzie wciąż tym samym, znanym i lubianym systemem, lecz z poprawkami mającymi na celu wsparcie dla nowych technologii - wirtualnej rzeczywistości, dedykowanych kart graficznych i filmów wysokiej rozdzielczości - większych niż 4K, dzięki obsłudze kodeka HEVC.

Jedną z większych nowości, jakie nadejdą w kolejnej wersji systemu operacyjnego Apple, będzie nowy system plików - Apple File System, który ochroni poufne dane, a także będzie lepiej współpracował z obecną architekturą sprzętu. CZYTAJ WIĘCEJ.

mac

Apple prezentuje nowe MacBooki - ta sama cena, nowe procesory

Jeśli wstrzymywaliście się z zakupem nowego laptopa od Apple, zgodnie z naszymi zapowiedziami, to teraz w końcu będziecie mogli dokonać zakupu. Nowe Macbooki i Macbooki Pro otrzymają bowiem bardziej energooszczędne i wydajniejsze procesory Intela siódmej generacji.

Nowe procesory pozwolą na uzyskanie wyższych częstotliwości taktowania, co bezpośrednio przełoży się na wyższą wydajność sprzętu, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu prądu. To zasługa usprawnionego procesu produkcji 14-nanometrowych układów Intela z serii Core M3, Core i5 i Core i7, które będą dostępne w różnych konfiguracjach Macbooków, Macbooków Pro 13,3" i MacBooków Pro 15,6". CZYTAJ WIĘCEJ.

mac_pro_5

Apple po raz pierwszy od dłuższego czasu odświeża linię iMac'ów

Nowo zapowiedziane iMaki i iMaki Pro wyposażone będą w rewelacyjne ekrany. Wprawdzie najtańsza wersja podstawowego iMaca to ekran Full HD, lecz za dopłatę 200$ do podstawowej konfiguracji otrzymamy ekran 4K wspomagany dedykowaną kartą graficzną od Radeona z serii 500, dzięki czemu będziemy mogli uruchomić na tym komputerze nawet bardziej wymagające gry!

27-calowe iMaki mogą liczyć na jeszcze bardziej zaawansowane panele 5K, wyświetlające 5120 na 2880 pikseli.

Z kolei firmy zajmujące się na co dzień takimi zadaniami jak obróbka zdjęć, filmów lub twórcy oprogramowania na pewno docenią nowe iMaki Pro - wyposażone nawet w 18-rdzeniowy procesor Intela. CZYTAJ WIĘCEJ.

apple-pencil-keyboard-set

Nowy iPad Pro - potężniejszy niż niektóre PC-ty

Pady Pro mocno rozwinęły się na przestrzeni ostatnich paru lat. Urządzenia posiadają teraz moc obliczeniową większą niż spora część laptopów dostępnych na rynku, a ich wyświetlacze same w sobie można nazwać sztuką.

Nowe modele otrzymają niesamowite ekrany potrafiące wyświetlać 120 klatek na sekundę. To zasługa nowych paneli 120Hz, które wspomagane są nowym chipem Apple A10X, potrafiącym okiełznać tak dużą wydajność i rozdzielczość.

Na koniec z kolei informacja dla największych fanów Apple, które zapowiedziało zupełnie nowe urządzenie w swoim portfolio. CZYTAJ WIĘCEJ.

homepod_2

HomePod - Apple zapowiedziało zupełnie nowe urządzenie

HomePod nie będzie kolejnym urządzeniem Apple z literką "i" na początku, lecz jak najbardziej będzie pasować do całego ekosystemu produktów firmy.

Apple HomePod to potężny głośnik, a raczej zestaw głośników wbudowanych w jedno urządzenie, o charakterystycznym bryłowatym kształcie. Jako smart-głośnik zapewni nam dostęp do naszej muzyki w iTunes i asystentki AI Siri.

Apple HomePod będzie dostępny w sprzedaży dopiero od grudnia tego roku. Premiera odbędzie się stosunkowo późno zapewne ze względu na potrzebę wcześniejszego wdrożenia nowej wersji systemów Apple - iOS 11 i MacOS High Sierra. CZYTAJ WIĘCEJ.

RadioZet.pl/AM

Oceń