Teraz gramy

Apple zapowiada nową wersję iOS. Mamy spis nowości

26.01.2018 11:32

iOS w wersji 11.3 przyniesie przydatne usprawnienia i naprawi karygodne postępowanie Apple w stosunku do klientów ich starszych urządzeń.

Apple zapowiada nową wersję iOS. Mamy spis nowości fot. Apple

Wielka afera odkryta przez jednego z klientów firmy zostawiła sporą skazę na wizerunku amerykańskiego giganta. Apple specjalnie spowalniało starsze modele iPhone'ów, by wyrównać ich czas pracy na baterii. Nie trzeba dodawać, że nie wszystkim spodobało się to rozwiązanie z góry narzucone przez Apple, co mogło powodować wymuszenie na użytkownikach znacznie szybszą wymianę ich sprzętu na nowy z powodu niedostatecznej wydajności.

Co nowego w iOS 11.3?

W iOS 11.3 użytkownicy otrzymają możliwość wyłączenia „świetnej” z punktu widzenia Apple funkcjonalności przedłużającej czas pracy urządzenia kosztem jego sprawności. Użytkownik będzie więc mógł wybrać tryb wydajności lub tryb długiej pracy na baterii bez narzucania z góry przez korporację tego, jak działać ma urządzenie.

Apple ponadto w iOS 11.3 wprowadzi funkcję „business chat” w aplikacji iMessage, doda cztery nowe Animoji dostępne jedynie w iPhonie X, a także usprawniony moduł ARKit do zabawy z rozszerzoną rzeczywistością. Pełny spis nowości Apple opublikowało na swojej stronie internetowej.

Aktualizacja na pewno trafi do użytkowników na wiosnę tego roku. Obecnie trwają ostateczne testy mające wyeliminować (przynajmniej w większości) trapiące ją błędy.

Zagłosuj

Zainstalujesz nową wersję iOS?

RadioZet.pl/AM

Oceń