Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple zaprezentuje iPhone'a SE2 już w czerwcu? Mamy nowe informacje

27.02.2018 13:53
xxx zet

Prezentacja nowej wersji budżetowego iPhone'a może być tuż za rogiem.

Apple (na zdjęciu iPhone SE) fot. Apple (na zdjęciu iPhone SE)

Jeszcze przed wakacjami Apple może na specjalnej konferencji zaprezentować następną wersję iPhone'a SE.

Pierwsza odsłona budżetowego iPhone'a, wydana w 2016 roku, sprzedawała się jak ciepłe bułeczki. Połączenie nowoczesnych podzespołów z obudową znaną i cenioną z poprzednich modeli, a także znacznie niższą od pozostałych modeli ceną, okazało się strzałem w dziesiątkę dla wielu użytkowników. 

iPhone SE 2 - nowe urządzenie w portfolio Apple?

Apple pod koniec zeszłego roku zaprezentowało trzy nowe modele iPhone'ów, które powinny w tym roku znaleźć kolejne miliony odbiorców. Jednak jak się okazuje, modele iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, mogą nie być jedynymi nowościami, spośród których fani firmy będą mogli wybierać.

iPhone SE2 mógłby posiadać nieco większy wyświetlacz, niż ten dostępny w pierwszej odsłonie urządzenia. Model SE od początku przeznaczony był dla osób, które bardziej lubią mniejsze urządzenia, a sporo większy ekran dostępny w innych modelach im przeszkadza. Na szczęście SE 2 miałby ekran o wielkości 4,2" zamiast 4", więc i tak potencjalni nabywcy powinni być zadowoleni.

Do tego SE2 zapewne przeszedłby na nową serię procesorów - Apple A10, otrzymałby więcej pamięci operacyjnej (2 GB), a także bardzo atrakcyjną cenę na poziomie około 500 dolarów. Dzięki temu urządzenie kosztowałoby zaledwie połowę tego, ile kosztuje obecnie iPhone X.

iPhone SE 2 - kiedy premiera?

Premiera iPhone'a SE 2 tuż przed wakacjami może być strzałem w dziesiątkę. Kiedy dzieciaki i studenci wrócą z wakacji we wrześniu/październiku nowy i tani model iPhone'a będzie już dostępny na półkach, a do tego będzie w zasięgu ich portfeli lub też portfeli ich rodziców.

Zagłosuj

Sądzisz, że Apple powinno wydać następną wersję modelu SE?

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi