Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple zmieni wygląd iPada? W czerwcu zapowiedź

15.05.2017 14:54

Podczas gdy wszyscy wyczekują na jubileuszowy model iPhone'a, Apple może zaskoczyć nas nieco wcześniej zupełnie nowym iPadem.

Apple zmieni wygląd iPada? W czerwcu zapowiedź fot. Apple

5 czerwca odbędzie się konferencja WWDC, która skupia się przede wszystkim na oprogramowaniu Apple i pokazaniu deweloperom nowości i narzędzi, jakie będą mogli wykorzystywać przy tworzeniu swojego oprogramowania.

Podczas konferencji, która rozpocznie to wydarzenie możemy spodziewać się zapowiedzi nowych wersji systemów MacOS, iOS, a także WatchOS. Na scenie jednak może pojawić się także nieco nowinek sprzętowych - w tym zupełnie nowy model iPada.

We wrześniu z okazji 10-lecia sprzętu, jakim jest iPhone możemy spodziewać się, że Apple zaprezentuje coś zupełnie nowego i przełomowego. W przypadku tegorocznego iPada może być podobnie.

Zagłosuj

Zamierzasz kupić w najbliższym czasie iPada lub inny tablet?

Nowy iPad według niektórych doniesień może posiadać 10,5 calowy ekran, którego otaczałaby niemalże niewidoczna ramka. Oznacza to, że posiadając większy ekran, urządzenie mogłoby zachować wymiary poprzedników, jednocześnie usprawniając walory estetyczne.

Urządzenie mogłoby również być wyposażone w specjalną wersję procesora A10X, czyli podrasowanego odpowiednika z iPhone'a 7 i 7 Plus. Usprawniona wersja procesora byłaby w stanie lepiej radzić sobie z wyświetlaniem obrazu na większych ekranach o większej rozdzielczości, jak i odpowiednio wykorzystać możliwości większej pojemności baterii.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze czekać niecały miesiąc - konferencja WWDC odbędzie się 5 czerwca.

RadioZet.pl/AM

Oceń