Apple zmienia ceny aplikacji w AppStore - będzie drożej

04.05.2017 12:16

W następnym tygodniu zmianie ulegnie cennik aplikacji dostępnych w AppStore - producenci chcąc oferować swoje gry lub programy w tym cyfrowym sklepie będą musieli sprzedawać je... drożej. Podwyżka cen dotknie również polską wersję sklepu.

Apple zmienia ceny aplikacji w AppStore - będzie drożej fot. pexels

Apple po raz kolejny postanawia zmienić cennik aplikacji w AppStore. W tym cyfrowym sklepie wszyscy producenci aplikacji publikując swoje oprogramowanie muszą ściśle trzymać się proponowanego przez Apple specjalnego cennika. Oznacza to, że nie można "wymyślić" sobie ceny swojej aplikacji, trzeba ją wybrać z listy dostępnych.

I tak teraz najniższym możliwym progiem ceny aplikacji (oprócz oczywiście darmowej) jest kwota 1,09 euro (wcześniej 0,99 euro). Kolejne możliwe kwoty to 2,29 euro, 3,49, 4,49, 5,49, 6,99 i coraz więcej.

apple fot. Apple

Wprowadzona przez Apple zmiana cen dotknie również polskich klientów - ceny bowiem przeliczane są z euro, według średnio korzystnego dla nas przelicznika. Apple tłumaczy zmiany koniecznością dopasowania kwot w stosunku do zmian kursu euro do amerykańskiego dolara.

Wzrost cen dotknie również koszt mikropłatności dostępnych w grach i aplikacjach na system iOS. Możemy spodziewać się zmian cen aplikacji i gier w AppStorze w przeciągu najbliższego tygodnia.

Zagłosuj

Co sądzisz o zmianie cen w AppStore?

RadioZet.pl/AM

Oceń