Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apple zmniejsza produkcję nowych iPhone'ów. Wszyscy czekają na iPhone'a X?

20.10.2017 11:41

Apple raczej nie jest zadowolone ze sprzedaży swojego nowego urządzenia.

Apple zmniejsza produkcję nowych iPhone'ów. Wszyscy czekają na iPhone'a X? fot. Apple

Aż o 50% Apple postanowiło zmniejszyć przyszłe partie produkcji swojego aktualnego telefonu. Ludzie niezbyt chętnie rzucają się do kupowania tegorocznego modelu, a jeśli wyniki sprzedaży, które są dostępne w sieci są prawdą, klienci nawet chętniej kupują zeszłoroczny model z uwagi na niższą cenę urządzenia, jak i brak większych nowości w iPhonie 8.

Dodatkowym powodem, przez który klienci póki co nie kupują "ósemki" jest fakt, że już w przyszłym miesiącu na rynku zadebiutuje jeszcze nowszy i potężniejszy model smartfona - iPhone X. Użytkownicy, którzy rozważają ewentualną przesiadkę na nowsze urządzenie od Apple, mogą czekać na rozwinięcie się sytuacji cenowej iPhone'ów u operatorów komórkowych, którzy obecnie nie posiadają zbyt interesujących ofert, a także ewentualne recenzje użytkowników, którzy już zdecydują się na tak drogi zakup.

O tym, by dowiedzieć się, czy Apple przez swój pomysł na wydanie dwóch generacji sprzętu w tak krótkim okresie ucierpi finansowo, zapewne przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. W końcu iPhone X - jeden z najdroższych smartfonów wydanych do tej pory na rynku, może mimo wszystko być niesamowitym hitem, co zapewni firmie kolejne lata dobrobytu.

Zagłosuj

Który model iPhone'a chciałbyś mieć?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń