Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Art Selfie, funkcja wyszukiwania się na obrazach, dostępna w Polsce

05.09.2018 12:51
xxx zet

Dzięki Google Art Selfie można szybko sprawdzić, czy nasz portret (a właściwie wizerunek kogoś podobnego) nie wisi przypadkiem w jednym z 650 muzeów, które udostępniły aplikacji swoje zbiory.

Google Art Selfie fot. materiały prasowe

Selfie robi dziś niemal każdy – w mediach społecznościowych roi się od wykonywanych za pomocą smartfonów autoportretów. Uwiecznianie wizerunku nie jest jednak wcale nowożytnym wynalazkiem i modą – malarze zajmowali się tym już setki lat temu.

Google udało się zarchiwizować kolekcje należące do ponad 650 instytucji, w którym zgromadzono portrety tysięcy osób pochodzących z różnych czasów i wykonywane różnymi technikami. Aplikacja Art Selfie analizuje, które z dzieł sztuki najbardziej przypomina zrobiony przez nas autoportret i pozwala dowiedzieć się więcej o wskazanych pracach.

Art Selfie – w którym muzeum wisi nasze selfie?

Nawet niewielka zmiana w wykonywanym selfie potrafi diametralnie zmienić otrzymywane wyniki - warto więc poeksperymentować, żeby sprawdzić, który z mistrzów malarstwa wykonał portret najbardziej podobnej do nas osoby.

Art Selfie przy okazji przedstawia kompendium wiedzy na temat poszczególnych dzieł, dzięki czemu zaspokaja ciekawość użytkowników zastanawiających się, kim byli ich sobowtórzy. Odnalezionym artystycznym selfie sprzed lat można w prosty sposób pochwalić się w mediach społecznościowych.

Odnajdywanie obrazów z podobnymi do nas ludźmi to jedna z funkcji aplikacji Google Arts & Culture którą można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play oraz z App Store.

Zagłosuj

Robisz sobie selfie?

RadioZET.pl/MT

Oceń