Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Axon M - smartfon z dwoma wyświetlaczami

19.10.2017 11:19

Sukces tego niezwykłego smartfona może spowodować zawitanie na rynku nowego trendu.

Axon M to smartfon z nowej linii urządzeń chińskiego producenta - ZTE. Jego innowacja polega na unikatowej konstrukcji składającej się z głównego modułu smartfona, a także odchylanego ekranu, który po złożeniu "wtapia się" w tylną część obudowy. Z kolei po rozłożeniu dodatkowy ekran przemienia niewielkich rozmiarów smartfona w urządzenie, które z powodzeniem funkcjonalnością może dorównywać tabletom.

Ten niezwykły design smartfona pozwala na nowe możliwości pracy z urządzeniem. Przykładowo możemy zarówno łatwiej uruchomić wiele aplikacji (oglądanie materiału na YouTube włączyć na jednym ekranie, a przeglądanie Facebooka na drugim) lub też włączyć dedykowane aplikacje na obu ekranach jednocześnie, wyświetlając je tym samym w dużym formacie. Aktualnie tylko aplikacje Google'a wspierają tę drugą funkcjonalność.

Jeśli chodzi o parametry sprzętowe, to nie znajdziemy tutaj nic zaskakującego - smartfon posiada przyzwoite podzespoły. Mamy tutaj dwa wyświetlacze 5,2" o rozdzielczości Full HD - po rozłączeniu tworzące podwójny ekran o łącznej przekątnej 6,75".

Urządzenie ma działać pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 821 (a więc zeszłorocznego modelu, który również trafił do flagowca LG G6). Do tego 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej zadbają o odpowiednią ilość miejsca na pliki, jak i możliwość pracy na wielu aplikacjach jednocześnie.

Co ciekawe, wyjątkowa konstrukcja urządzenia sprawia, że ZTE Axon M zostanie wyposażony w tylko jeden aparat, za to z wyższej półki. 20 megapikselowa matryca będzie służyć zarówno jako aparat do selfie, jak i główny aparat telefonu (wystarczy obrócić wyświetlanie obrazu na przeciwny ekran po złożeniu urządzenia by zmienić funkcjonalność aparatu).

Urządzenie zadebiutuje już wkrótce na rynku w cenie ok. 700 dolarów. W Polsce, o ile znajdzie się na smartfona polski dystrybutor, możemy się spodziewać, że przyjdzie nam zapłacić za ZTE Axona M ok. 3 tysiące złotych.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń