Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

BLIK w ING zatwierdzany jednym kliknięciem

11.04.2017 13:14

ING Bank Śląski chwali się wdrożeniem płatności BLIK-iem za pomocą jednego kliknięcia – korzystający z aplikacji mobilnej banku nie muszą wpisywać kodu przysyłanego przez system w trakcie płatności.

BLIK w ING zatwierdzany jednym kliknięciem fot. materiały prasowe

Wygoda wymaga jednak przygotowań. Aby móc zatwierdzać płatności jednym kliknięciem, najpierw należy dokonać transakcji w tradycyjny sposób, otrzymując i wpisując składający się z 6 cyfr kod.

Po dokonaniu płatności użytkownik otrzyma propozycję zapamiętania danego sklepu – jeśli się na to zgodzi, przyszłe transakcje będzie mógł wykonywać zdecydowanie prościej. Bezpieczeństwo płacenia BLIK-iem nie zostanie przy tym w żaden sposób zmniejszone – każdą transakcję trzeba będzie zatwierdzać kodem PIN w aplikacji banku.

Przedstawiciele BLIK-a bardzo zachwalają płatności metodą „jednego kliknięcia”, podkreślając, że ta wygodna metoda cieszy się coraz większą popularnością podczas zakupów online.

Nowości w swojej aplikacji zapowiedział także mBanknowa wersja programu zostanie zaprezentowana już 12 kwietnia 2017 roku. Spekuluje się, że użytkownicy mogą otrzymać dzięki niej możliwość używania system Android Pay, w grę wchodzi także wdrożenie „jednego kliknięcia” dla obsługiwanego już przez aplikację w obecnej wersji BLIK-a.

Zagłosuj

Jak płacicie za zakupy?

RadioZET.pl/MT

Oceń