Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

BZ WBK zamienia się w Santander. Klientów czekają spore zmiany!

05.09.2018 16:05
xxx zet

Już 10 września pożegnamy zielone logo Banku Zachodniego WBK - hiszpański właściciel placówki, bank Santander zdecydował się na rebranding. Jakie zmiany czekają klientów banku?

BZ WBK zamienia się w Santander. Klientów czekają spore zmiany! fot. EastNews/WojciechStróżyk/Reporter

BZ WBK zamienia się w Santander

Hiszpański bank Santander jest właścicielem BZ WBK już od 2011 roku, ale na zmianę nazwy i kompletny rebranding instytucji zdecydowali się dopiero teraz. Zmiany czekają klientów banku już od 10 września, a pierwszą będzie przyzwyczajenie się do nowej odsłony loga placówki i aplikacji mobilnej banku. Poza tym nie mają być dotkliwe. Jak zapewnia Santander, nie planują wprowadzać zmian w cennikach usług, czy wystosowywać aneksów do obowiązujących aktualnie umów. Bez zmian pozostają także terminy ważności kart, kody PIN czy numery rachunków. Pojawią się za to nowości takie jak Fitbit Pay, czyli możliwość dokonywania płatności za pomocą smartwatchy Fitbit: Versa i Ionic. 

Strona BZ WBK zmieni adres na Santander.pl

"Zmiana barw" to rzecz jasna niejedyna zmiana, jaka czeka klientów banku - więcej mamy się dowiedzieć w trakcie specjalnej konferencji prasowej 10 września. Już jednak wiadomo, że zmieni się m.in. adres strony internetowej - nowy będzie figurował pod następującym url: santander.pl. Kolejną, znaną już nam zmianą jest ta adresu skrzynki mailowej, na podobnych zasadach, co adresu samej strony. Poza możliwością płacenia smart-zegarkiem ze sparowaną aplikacją klienci mogą też korzystać z Google Pay oraz Apple Pay. Możliwości jest zatem całkiem sporo, a prawdopodobnie bank nie odkrył jeszcze wszystkich nowych kart. "Mamy już wszystkie zgody na rebranding. Koszty to 60-70 mln zł i będą koncentrowały się na tym roku. Proces planujemy rozpocząć na jesieni, po wpisie do KRS. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana nam pomoże. Jest oparta o silną międzynarodową markę. Zmiany będą bezbolesne dla klientów, a oferta ma się poprawić" - komentował podczas spotkania z dziennikarzami prezes Santander Bank Polska, Michał Gajewski.

RadioZET.pl/źródło:WGospodarce.pl/AG

Oceń