Teraz gramy

Bądź jak Elon Musk. Guru nowych technologii zdradza 7 sposobów, jak zwiększyć swoją produktywność w pracy

22.05.2018 14:36

Elon Musk słynie ze swojej produktywności. CEO Tesli i SpaceX dobrze wie, jak ważna jest wydajność w pracy. Szczególnie jeśli prowadzisz własny biznes! Ze swoimi pracownikami podzielił się metodami, które pomagają mu ją poprawić.

Bądź jak Elon Musk. Guru nowych technologii zdradza 7 sposobów, jak zwiększyć swoją produktywność w pracy fot. Reuters

Przepis na produktywność? Elon Musk zna kilka sposobów

Pracownicy Tesli muszą przygotować się na wyjątkowo intensywny okres w pracy. Nowy system zmianowy ogłoszony przez ich szefa, Elona Muska, ma pomóc pchnąć produkcję nowego modelu Tesli na właściwe tory. Lekko nie będzie, dlatego CEO firmy postanowił przy okazji podzielić się ze swoim zespołem kilkoma sposobami na poprawę produktywności w pracy. Musk korzysta z nich z sukcesem już od jakiegoś czasu. Trzeba przyznać, że kilka jest dosyć nieoczywistych.

WARTO WIEDZIEĆ:

O której godzinie jesteśmy najbardziej produktywni w pracy?

Znamy zarobki Elona Muska. Jako prezes Tesli zarabia naprawdę niewiele

1. Duże, grupowe zebrania to strata czasu

„Ciągnące się godzinami grupowe zebrania to zmora wielkich korporacji. Prawie nikt nie jest w stanie skupić się podczas ich trwania, bo uczestniczy w nich zbyt dużo osób. Proszę, abyście z nich zrezygnowali, chyba że jesteście pewni wartości, jaką mogą wnieść do projektu”.

2. Spotkania nie muszą być regularne

„Jeśli nie zachodzi nagła potrzeba, aby coś omówić, nie warto urządzać regularnych zebrań dla samej zasady. Częstotliwość takich spotkań powinna się zmniejszać wraz z postępującymi pracami nad rozwiązaniem problemu”.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

Lubisz słuchać muzyki w pracy? To poprawia kreatywność

Dyplom przede wszystkim? Elon Musk ma na ten temat inne zdanie

Tesla na weekend. Otwarto warszawską wypożyczalnię

elon_musk

3. Jeśli nie musisz już być dłużej obecny na spotkaniu, po prostu z niego wyjdź

„To nie jest brak uprzejmości. Nieuprzejme jest raczej zostawanie na spotkaniu, na którym nasza obecność nie jest już dłużej konieczna. Marnujemy wtedy czas wielu osób”.

4. Unikaj mylącego, branżowego żargonu

„Nowi pracownicy nie powinni musieć opanowywać całego słownika branżowych pojęć, aby móc zrozumieć, czego od nich wymagacie. Branżowy żargon wcale nie upraszcza rzeczy, a potrafi być bardzo mylący. Żaden proces, oprogramowanie ani czynność w Tesli nie powinna mieć nadawanych nazw własnych. Generalna zasada jest taka: jeśli coś wymaga dodatkowych wyjaśnień, to już zaszkodziliście komunikacji”.

SPRAWDŹ TEŻ:

Lepiej pracuj na stojąco, jeśli musisz być bardziej produktywny

Cukierek albo psikus. Elon Musk jednak będzie produkował słodycze?

5. Nie pozwól, aby hierarchiczna struktura firmy wpływała na wydajność

Hierarchia w firmie to rzecz umowna. Nie powinna mieć negatywnego wpływu na przepływ obowiązków. Dobra komunikacja w miejscu pracy polega na skróceniu jej do niezbędnego minimum tak, aby za słowami mogły szybko pójść czyny. Każdy manager, który na siłę będzie próbował sztywno trzymać się wewnętrznych struktur, niedługo będzie musiał szukać zatrudnienia gdzieś indziej”.

6. Jeśli potrzebujesz się z kimś skontaktować, zrób to osobiście

„Jednym z największych źródeł problemów w każdej firmie jest słaby przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami. Zazwyczaj, aby się z kimś skontaktować, trzeba najpierw porozmawiać z ich przełożonym. Następnie ten przekazuje sprawę komuś innemu, ten jeszcze komuś... Zanim wiadomość dotrze do odpowiedniego odbiorcy, mija zbyt dużo czasu. Zdecydowanie lepiej działa bezpośredni kontakt. Tylko w ten sposób możemy przyspieszyć tempo pracy”.

7. Nie trać czasu na absurdalne reguły

„Jeśli na jakimkolwiek etapie pracy poczujesz, że stosowanie firmowych reguł spowalnia pracę lub nie miałoby w danej sytuacji sensu — zapomnij o nich. Nie trać czasu na ślepe podążanie za regulaminem. Jeśli któraś z wewnętrznych zasad bardziej kojarzy wam się z odcinkiem kreskówki Dilberta niż z wydajną pracą, powinna i tak zostać zmieniona”.

Zgadzacie się?

RadioZET.pl/źródło:BusinessInsider/AG

TO TEŻ POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Ciężki dzień w pracy? MUSISZ zrobić sobie przerwę

Elon Musk otworzył elitarną szkołę tylko dla wybrańców

Horror pasażerów Tesli. Kolejna wpadka marki

Oceń