Będą czyścić publiczne toalety, bo nie przeczytali regulaminu Wi-Fi

14.07.2017 09:55

22 000 osób zobowiązały się do wykonania 1000 godzin prac społecznych, w tym na przykład czyszczenia ogólnodostępnych toalet podczas koncertów. Zobowiązanie ukryte było w regulaminie otwartej sieci Wi-Fi, z której skorzystali.

Będą czyścić publiczne toalety, bo nie przeczytali regulaminu Wi-Fi fot. Ralf Lotys, CC BY 4.0

Punkt o zgodzie na wykonanie 1000 godzin prac został dodany do warunków korzystania z otwartej sieci przez Purple, operatora działającego na terenie Wielkiej Brytanii. Prowadzi on całą sieć publicznych hotspotów.

Łącząc się z siecią użytkownicy zaznaczali, że zapoznali się z regulaminem i akceptują jego postanowienia. Z prawnego punktu widzenia oznacza to zgodę na wykonanie prac społecznych – przy czym dostawca internetu przygotował całkiem interesujące przykłady, co można robić podczas 1000 godzin pracy.

- Użytkownik jest zobowiązany do wykonania na żądanie Purple 1000 godzin prac społecznych. W ramach tych aktywności mogą między innymi sprzątać zwierzęce odchody z parków, zapewniać głaskanie i czułości dla bezdomnych psów i kotów, ręcznie udrażniać kanalizację, czyścić mobilne toalety podczas festiwali muzycznych i innych wydarzeń oraz malować muszle ślimaków w celu poprawienia im humoru – czytamy w jednym z punktów regulaminu korzystania z darmowego dostępu do Wi-Fi.

Akcja została pomyślana jako żart – operator zdradził, że nie będzie wymagał respektowania ustaleń dodanego zapisu. Akcja ma pokazać, że użytkownicy nie czytają regulaminów i warunków korzystania z usług, tylko machinalnie potwierdzają ich zaakceptowanie – co może się dla nich skończyć nieprzyjemnościami.

Zagłosuj

Czytacie regulaminy korzystania z sieci lub oprogramowania?

RadioZET.pl/MT

Oceń