Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bill Gates: Kryptowaluty prowadzą do śmierci ludzi

02.03.2018 12:26
xxx zet

Były właściciel Microsoftu wcześniej dosyć przychylnie mówił o kryptowalutach. Co zmieniło jego zdanie?

Bill Gates: Kryptowaluty prowadzą do śmierci ludzi fot. YouTube

Podczas trwającej na serwisie społecznościowych reddit rozmowy AMA z Billem Gatesem, podczas której były szef Microsoftu odpowiadał na pytania internautów, multimilioner wyraził swoją opinię na gorący temat ostatnich miesięcy — kryptowalut.

Gates dość mocno wyraził swoją dezaprobatę dla wszystkich entuzjastów kryptowalut. Według niego waluty kryptograficzne mogą być przyczyną wielu złych rzeczy, w tym ludzkich śmierci.

W ramach chęci przekonania innych do swojej opinii Gates przytoczył przykład kupowania za pośrednictwem stron do handlu towarami, w tym szkodliwych substancji jak np. fentanylu.

"

W tej chwili kryptowaluty są używane do kupowania fentanylu i innych narkotyków, więc jest to rzadka technologia, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób. Myślę, że spekulacyjna fala wokół ICO i kryptowalut jest bardzo ryzykowna dla tych, którzy w to pójdą”. "

Czy samo uczestniczenie kryptowalut w handlu takimi towarami jak narkotyki, broń czy płacenie okupów stawia waluty kryptograficzne w złym świetle? Najwyraźniej Gates w tym wszystkim trochę popłynął, bo przyjmując taką logikę, to również tradycyjne metody płatności można by uznać za tak samo groźne — zanim pojawiły się kryptowaluty, za takie rzeczy płacono przecież pieniędzmi czy dobrami materialnymi.

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi