Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bill Gates przeszedł na Androida

27.09.2017 13:31

Założyciel i wieloletni szef Microsoftu przyznał, że używa teraz smartfona pracującego pod kontrolą Androida. Na swoje usprawiedliwienie dodał, że ma na nim zainstalowane dużo aplikacji stworzonych przez korporację z Redmond.

Bill Gates przeszedł na Androida fot. DFID, CC BY 2.0

Najbogatszy człowiek na świecie zdradził tę rewelację podczas wywiadu w stacji Fox News. Do tej pory Bill Gates starał się pozostawać wierny telefonom z Windowsem na pokładzie. Wygląda jednak na to, że nawet on przestał wierzyć w możliwość odniesienia przez telefony Microsoftu sukcesu.

Obecny szef MS, Satya Nadella, określił przejęcie Nokii i wprowadzenie modeli Lumia jako kardynalny błąd popełniony przez korporację.

Nazwy używanego urządzenia Gates nie chciał podać, by nie robić mu darmowej (a wartej zapewne miliony dolarów) reklamy. Pojawiły się jednak spekulacje, że może chodzić o Samsunga Galaxy S8 Microsoft Edition, na którym rzeczywiście przeinstalowano dużo aplikacji i usług korporacji.

Bill Gates stanowczo odrzucił jednak możliwość korzystania z iPhone’a – jego niechęć do telefonu Apple jest tak duża, że zabronił korzystania z nich nawet swoim dzieciom i żonie.

Zagłosuj

A Ty z jakiego smartfona korzystasz?

RadioZET.pl/MT

Oceń