Bill Gates radzi, co studiować, żeby być obrzydliwie bogatym

18.05.2017 09:56

W serii tweetów Bill Gates – założyciel Microsoftu – udzielił porad dla osób, które chciałyby pójść w jego ślady. Oprócz wskazania najważniejszych kierunków studiów miliarder zdradził także osobiste przemyślenia.

Bill Gates radzi, co studiować, żeby być obrzydliwie bogatym fot. World Economic Forum, CC BY-NC-SA 2.0

Gates ma nadzieję, że osoby które posłuchają jego rad nie tylko osiągną sukces zawodowy, lecz także będą w stanie zmienić świat.

Rekomendowane przez założyciela Microsoftu kierunki studiów to:

  • Sztuczna Inteligencja
  • Energetyka
  • Biotechnologia

Każde z tych zagadnień już dziś ma wielki wpływ na to, w jakim kierunku będzie rozwijać się zarówno ludzka cywilizacja, jak i życie na Ziemi. W przyszłości ich rola będzie jeszcze większa.

Bill Gates zdradził także, czego nigdy nie nauczył się podczas studiów i zrozumienie czego zajęło mu 20 lat – świat jest pełen nierówności.

Miliarder wzywa do ich niwelowania, samemu dając przykład – większość swojego wielomiliardowego majątku Gates przeznaczył na cele charytatywne – w tym na przykład rozwój technologii dających dostęp do czystej wody, chroniącej przed chorobami czy generującą czystą, ekologiczną energię elektryczną.

Założyciel Microsoftu dał się także poznać jako osoba znajdująca się blisko zwyczajnych internautów – miliarder stał się między innymi Tajemniczym Mikołajem, przysyłając całkiem ciekawą paczkę.

Zagłosuj

Który z tych kierunków jest dla Ciebie najciekawszy?

RadioZET.pl/MT

Oceń