Billon: polski system natychmiastowych mikropłatności z 2 mln dotacji od UE

24.07.2017 13:00

Polska firma otrzymała od Komisji Europejskiej - w ramach programu Horyzont 2020 - 2 miliony euro grantu na rozwój swojego projektu.

Billon: polski system natychmiastowych mikropłatności z 2 mln dotacji od UE fot. billongroup.com

Billon Group, zajmujący się tworzeniem nowego standardu mikropłatności, już współpracuje z Plus Bankiem, Alior Bankiem i PKO BP.

Nowy standard płatności opracowywany przez polskie przedsiębiorstwo oferuje natychmiastowe transakcje między użytkownikami na całym świecie. Stosują do tego technologię tzw. blockchain, która jest również wykorzystywana przez takie krypto-waluty jak bitcoin, lecz co ważne - w tym przypadku operacje dokonywane są na prawdziwych walutach - polskich złotych czy funtach brytyjskich.

Rozwiązanie to oferuje przechowywanie i zapisywanie danych przy znacznie większych zabezpieczeniach kryptograficznych niż dostępne obecnie technologie jak BLIK czy PayPal. Dodatkowo rozwiązanie to mogłoby przyjąć się w bankach, które mogłyby pominąć pośredników i ich prowizje.

slaider_PL_ind3-1920x900

Billon pobiera prowizję jedynie przy konwersji cyfrowych środków pieniężnych na banknoty i monety. Dodatkowo środki mogą być zapisywane przy wykorzystaniu mobilnej aplikacji, a do wykonania transakcji nie będą nam potrzebne konto bankowe czy karta.

Środki, jakie Billon otrzymał od Unii Europejskiej, mają być przeznaczone na rozwój alternatyw dla obecnych rozwiązań na rynku oferujących mikropłatności za twórczość - Billon jest już wspierany na platformie dla graczy Twitch, gdzie oglądający mogą wspierać streamerów drobnymi kwotami pieniężnymi.

Zagłosuj

Korzystasz z systemów transakcji natychmiastowych?

RadioZET.pl/AM

Oceń