Blackberry chce walczyć o rynek - na horyzoncie tajemniczy smartfon

25.09.2017 10:29

Zaprezentowany w zeszłym roku smartfon wyposażony w fizyczną klawiaturę to tylko początek nowej ofensywy marki. 

Blackberry chce walczyć o rynek - na horyzoncie tajemniczy smartfon fot. Blackberry

Nowy smartfon Blackberry - według informacji, które trafiły do sieci - ponownie posiadałby całkiem charakterystyczny design znany z poprzednich urządzeń marki. Faktura umieszczona na "pleckach" smartfona ponownie przyciągałaby oko, lecz urządzenie otrzymałoby kilka ważnych elementów, które wyróżniałyby go na tle konkurencji.

"Krypton" ma w większym stopniu stawiać na minimalizm. Sporych rozmiarów kamera i podwójna dioda doświetlająca zmienione byłyby na nowsze technologie, pozwalające znacznie zmniejszyć ich rozmiar, a przy okazji usprawnić jakość wykonywanych zdjęć.

Nowy smartfon ma posiadać niezbyt nowe podzespoły, lecz z uwagi na to, że urządzenie będzie celowało tym razem w średnią półkę cenową, to będą oferować wciąż atrakcyjną wydajność. "Krypton" ma posiadać układ Snapdragon 625, ekran o przekątnej 5,5" Full HD, a także dużą ilość pamięci RAM - 4GB i pojemną baterię 4000 mAh. To właśnie bateria może być mocnym punktem tego smartfona - podczas gdy flagowe urządzenia konkurencji posiadają baterie o pojemnościach do 3500 mAh i wykorzystują najsilniejsze z dostępnych układów, umieszczenie tak dużej baterii przy odpowiednio mniej "energochłonnym" układzie może zapewnić mu nawet kilka dni pracy na jednym ładowaniu.

Podobnie jak w zeszłorocznym modelu smartfon ma być wyposażony w fizyczną klawiaturę umieszczoną pod ekranem dotykowym. Urządzenia BlackBerry zawsze były znane ze swojego bezpieczeństwa i tak ma też również być w przypadku tego smartfona - firma mocno stawia na ten aspekt swoich urządzeń, obiecując przy okazji wprowadzanie ciągłych aktualizacji zabezpieczeń i dodatkowe aplikacje szyfrujące poufne dane.

"Krypton" ma zadebiutować w październiku tego roku. Jeśli jego cena będzie na odpowiednim poziomie to być może zainteresuje część osób w Polsce, które doceniają profesjonalne aspekty urządzeń tej firmy i przekładają je ponad posiadanie urządzeń z nowszymi, lecz mniej sprawdzonymi rozwiązaniami.

Zagłosuj

Uważasz, że BlackBerry uda się wrócić na rynek?

RadioZet.pl/AM

Czy wiesz do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

Oceń