Borys Szyc otwiera teatr w internecie

06.09.2018 13:36
xxx zet

TheMuBa to odpowiednik Netfliksa, tyle tylko, że zamiast filmów i seriali ma przedstawienia teatralne na żywo.

themuba teatr na żywo w internecie fot. zrzut ekranu

Pierwszy spektakl będzie można obejrzeć na platformie TheMuBa (nazwa pochodzi od słów teatr, muzyka i balet) 12 października 2018 o godz. 19.00 – będą to „Inne rozkosze” krakowskiego Teatru Stu. Przedstawienie będzie transmitowane na żywo i dostępne dla każdego, kto wykupi bilet do internetowego teatru, kosztujący 19,90 zł. 

Daje on prawo do obejrzenia spektaklu na żywo oraz (opcjonalnie) wracania do niego przez ograniczony czas, w weekend po transmisji. W planach jest także udostępnianie zarejestrowanych wcześniej nagrań w modelu VoD. W cenniku znajdą się dwie pozycje.

- Bilety kosztować będą 19,90 zł za materiał popremierowy oraz 24,90 za spektakl w wersji LIVE - zdradził nam Marek Maślanka, jeden z twórców platformy TheMuBa.

Początkowo transmisje mają odbywać się raz w miesiącu - przedstawiono już propozycje do końca 2018 roku.

- Comiesięczny repertuar innowacyjnej platformy internetowej #TheMuBa do końca 2018 roku to spektakl „Inne Rozkosze” transmitowany LIVE z Teatru Stu w Krakowie, wyjątkowy koncert World Orchestra Grzecha Piotrowskiego zarejestrowany ekskluzywnie dla platformy #TheMuBa w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz „Ucho, gardło, nóż” LIVE z Teatru Polonia Krystyny Jandy w Warszawie – zapowiada platforma TheMuba.

To dopiero początek ofensywy platformy, która już planuje swój repertuar na rok 2019. 

- Obecnie nie możemy zdradzić nazw, gdyż rozmawiamy z teatrami z całej Polski w zakresie współpracy od stycznia 2019. Etap przygotowań – wyboru spektaklu, uzyskania praw do transmisji, retransmisji, przygotowania technicznego jest dosyć skomplikowany na różnych poziomach. Do grudnia 2018 nasze zaproszenie przyjęły Teatr STU z Krakowa i Teatr Polonia z Warszawy, a wcześniej zarejestrowaliśmy koncert World Orchestra z Teatru Wielkiego-Opery Narodowej - powiedział nam Borys Szyc.

- Na początku testujemy model 1 duży event w miesiącu. W piątek jest to spektakl LIVE, a w sobotę i niedzielę możliwość jego odtworzenia. Docelowo marzy nam się więcej spektakli, koncertów,
przedstawień baletowych, które będziemy mogli oferować widzom na #TheMuBa - uzupełnia wizję rozwoju platformy Jarosław Kuźniar,  jej współtwórca.

Teatr, muzyka i balet na żywo w internecie na platformie TheMuba

Teatr na żywo w internecie to sposób na przyciągnięcie widzów, dla których wyprawa do teatru jest wyzwaniem. Za niższą cenę mogą obejrzeć spektakl w domu – TheMuba ma przy tym nadzieję zainteresować nie tylko koneserów teatru z naszego kraju. Kusić mają także materiały dodatkowe, takie jak relacje zza kulis oraz wywiady z aktorami. 

Początkowo spektakle będą dostępne w modelu pay-per-view, docelowo ma się pojawić możliwość korzystania z TheMuBa po opłaceniu abonamentu.

- Znam środowisko teatralne od podszewki, potrzeby widzów, nie tylko w Polsce, ale i Polonii za granicą, to była tylko kwestia czasu. Dzisiaj marzenia o wyjściu z teatrem w nowe czasy, do jak najszerszej publiczności, stają się faktem – przekonuje Borys Szyc.

W radzie programowej TheMuBa zasiadają Łukasz Maciejewski – krytyk teatralny oraz Andrzej Pągowski – twórca znaku i identyfikacji graficznej.

Zagłosuj

Obejrzałbyś przedstawienie teatralne na żywo w internecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń