Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ceny nowych flagowców Huawei wyciekły do sieci. Będzie drogo?

07.03.2018 09:47
xxx zet

Huawei ma ciekawą politykę cenową. Ich flagowe modele jeszcze kilka lat temu były niemalże tańsze o połowę od produktów konkurencji. Firma jednak stopniowo zwiększa co roku swoje ceny.

Huawei (na zdjęciu model P10) fot. Huawei (na zdjęciu model P10)

Jeśli jesteś zainteresowany kolejnym flagowcem od Huawei, to mamy dla ciebie złą wiadomość — wszystko na to wskazuje, że smartfon w tym roku dorówna pod kątem ceny produktom konkurencji.

Poprzednie flagowce Huawei — P10, P9 i P8 — dostępne były w cenach o 500, a nawet 1000 złotych niższych niż urządzenia Samsunga, LG czy Apple. W tym roku firma jednak może nas zaskoczyć nie tylko mnogością funkcji w swoim najlepszym smartfonie, lecz również jego premierową ceną.

Podczas targów w Paryżu, które odbędą się pod koniec marca, Huawei oficjalnie zaprezentuje swoją nową serię smartfonów. Urządzenia Huawei P20 mogą zaskoczyć swoją jakością wykonania i wykorzystaniem funkcji sztucznej inteligencji — producent jednak może to sobie odbić wyższą ceną. Według przecieków nowe urządzenia będą dostępne w następujących sugerowanych cenach detalicznych:

  • Huawei P20 — 679 euro
  • Huawei P20 Pro — 899 euro
  • Huawei P20 Lite — 369 euro

Jeśli weźmiemy więc pod uwagę obecny kurs euro (4,19 w momencie pisania artykułu), to najtańsze z nowych urządzeń Huawei będzie dostępne w cenie ok. 1550 złotych, Huawei P20 to koszt ok. 2850 złotych, natomiast wersja Pro posiadająca zapewne większy ekran i usprawniony aparat to cena aż 3770 złotych. Nie wiadomo jeszcze, co będą oferować poszczególne modele smartfonów, lecz gdy tylko zostanie to ogłoszone, na pewno o tym poinformujemy na naszej stronie.

RadioZet.pl/AM

Oceń