Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chińczycy już mają iPhone'a X. Sami sobie zrobili

23.10.2017 10:25

Na oficjną premierę jubileuszowwego smartfona Apple trzeba jeszcze trochę poczekać - niecierpliwi Chińczycy znaleźli sposób, by móc sobie kupić go już dziś. Po prostu zrobili podróbkę.

Chińczycy już mają iPhone'a X. Sami sobie zrobili fot. zrzut ekranu

Na pomysł skopiowania wyglądu iPhone'a X wpadł nieznany szerzej producent, nazywający się Hotwonder. Zainteresowanie podróbką smartfona Apple okazało się być tak duże, że jego strona internetowa nie wytrzymała oblężenia.

Podczas gdy prawdziwy iPhone X został wyceniona na 999 dolarów (co w Polsce przekłada sią na 4979 zł), model Hotwav Symbol S3 można kupić już za 200 dolarów, a więc niecałe 800 zł.

Telefon z zewnątrz wygląda bardzo podobnie - przynajmniej dopóki nie zostanie włączony. U góry frontu urządzenia znajduje się charakterystyczna belka, w które Apple ukryło moduł rozpoznawania twarzy. W chińskiej podróbce znajdują się tam dwa aparaty fotograficzne o matrycach 5 i 2 Mpix, dzięki czemu robiąc selfie można liczyć na efekt bokeh.

O ile jednak w iPhonie X ekran otacza tę belkę z lewej i prawej strony, w Hotwav Symbol S3 mamy do czynienia z tradycyjnym prostokątnym wyświetlaczem o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1440x720 punktów, który po prostu kończy się pod skopiowaną ze smartfona Apple wypustką. Jest to szczególnie widoczne, gdy na ekranie wyświetlana jest jasna zawartość.

Z tyłu obudowy Hotwav Symbol S3 również znajdziemy podwójny aparat, wyposażony w matryce 13 i 2 Mpix. Smartfon wyposażony jest w 2 GB RAM oraz 16 GB przestrzeni na pliki użytkownika.

Podróbka iPhone'a X dostępna jest w dwóch wersjach. Droższa, wyceniona na 300 dolarów, wyposażona jest w nowszy czterordzeniowy procesor oraz obsługę LTE, tańsza, kosztująca 200 dolarów, łączy się tylko z siecią 3G.

Telefon ma być dostępy w sprzedaży tylko na terenie Chin, zapewne jednak szybko trafi do sklepów internetowych.

Zagłosuj

Którą wersję byś wybrał?

RadioZET.pl/Endgadget/MT

Oceń