Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chiński producent chce stworzyć smartfona dla graczy. Co zaoferuje?

21.02.2018 11:44
xxx zet

Xiaomi chce stworzyć konkurencję dla pierwszego na rynku prawdziwie gamingowego smartfona — Razer Phone'a. 

na zdjęciu Razer Phone fot. Razer (na zdjęciu Razer Phone)

Plan Xiaomi na stworzenie „gamingowego smartfona” może nie być tak dziwny, jakby się wydawało. Na proponowanej przez firmę specyfikacji takiego urządzenia skorzystaliby nie tylko gracze.

Dla kogo „smartfon gamingowy”?

Produkt Xiaomi może jednak nie być wymierzony w zachodnie rynki. W Azji bardzo dużym powodzeniem cieszą się gry wieloosobowe stworzone właśnie na urządzenia mobilne. W ich przypadku wydajność jest bardzo ważna i może pomóc w osiąganiu lepszych wyników w rozgrywce, a więc zapaleni gracze będą poszukiwać czegoś o lepszej specyfikacji. Dlatego taka dedykowana jednostka do gier może wydać się dla nich łakomym kąskiem.

Razer Phone, który zadebiutował pod koniec 2017 roku, posiada najlepsze podzespoły, jakie były dostępne na rynku w tamtym okresie. Wyposażony w procesor z najwyższej półki — Snapdragona 835, aż 8 GB pamięci RAM i wyjątkowy ekran o odświeżaniu 120 Hz, smartfon faktycznie okazał się „bestią do gier”.

Podejście Xiaomi do tego zagadnienia nie będzie inne — firma również zgarnie z rynku najlepsze parametry. Przewagę smartfonowi da jego późniejsze ukazanie się na półkach sklepowych, co umożliwia producentowi wybranie nowszych, a jednocześnie lepszych od tych wybranych przez Razera podzespołów.

Specyfikacja smartfona Xiaomi „Black Shark”

Urządzenie skrywane pod nazwą roboczą „Black Shark” będzie wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, 8 GB pamięci RAM dla dobrej wielozadaniowości i najnowszą wersję systemu Android.

Nie wiadomo na razie, czy Black Shark, podobnie jak Razer Phone, otrzyma takie udogodnienia jak 120 Hz ekran czy głośniki stereo. Pewne jest natomiast to, że rynek wkrótce może zalać fala sprzętu dedykowanego wymagającemu odbiorcy — graczom, którzy skrupulatnie podejdą do tematu wyboru najlepszego urządzenia na rynku.

Zagłosuj

Chciałbyś kupić smartfona dedykowanego właśnie grom?

RadioZet.pl/AM

Oceń