Chiny rozpoczynają program symulujący życie na Księżycu

11.07.2017 13:30

Project Lunar Palace 365 został rozpoczęty.

Chiny rozpoczynają program symulujący życie na Księżycu

Czterech studentów z wydziału Aeronautyki i Astronautyki z Uniwersytetu w Pekinie zostało umieszczonych w ramach projektu w obiekcie Palace-1, który ma symulować warunki życia w podobnym "kosmicznym domu" na Księżycu.

Zespół przez okres 200 dni, a jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem to nawet przez 365 dni, zostanie poddany ogromnej próbie przetrwania i samodzielnego radzenia sobie jedynie z użyciem materiałów i surowców, jakie zostały przygotowane wcześniej.

W Palace-1 zespół może znaleźć rośliny, o które musi samodzielnie dbać i je rozwijać, by były w stanie produkować cenny tlen, a także mikroorganizmy, które umożliwią rozkład odpadów, jakie są wytwarzane przez członków zespołu.

Projekt ma za zadanie nie tylko przygotowanie śmiałków do otworzenia się na nowe pomysły, lecz również przygotowanie zaawansowanej analizy psychologicznej osób, które przez tak długi okres umieszczone są w tego typu przedsięwzięciu. Ma to pomóc przy przygotowywaniu przyszłych osób, które mogą stać się kolonizatorami planet.

Zagłosuj

Chciałbyś wyruszyć na misję w Kosmosie?

RadioZET.pl/AM

Oceń