Co wyświetla się na ekranie prowadzącego „Milionerów”?

24.04.2017 10:42

Znamy odpowiedź na zagadkę, która miłośników teleturnieju „Milionerzy” zastanawia od lat – co podczas gry widzi na swoim ekranie Hubert Urbański?

Co wyświetla się na ekranie prowadzącego „Milionerów”? fot. kadr z wideo

Większość z danych wyświetlanych na monitorze prowadzącego „Milionerów” jest identyczna z tym, co widzą uczestnicy oraz widzowie przed telewizorami. Część ekranu zawiera jednak informacje, których zazwyczaj nie będziemy w stanie dostrzec.

Hubert Urbański widzi też przed wszystkimi, czy udzielona przez gracza odpowiedź jest prawidłowa – żeby zachować wszystkich w niepewności, sygnalizowane jest to jednak w dyskretny sposób.

Tak wygląda ekran prowadzącego podczas zadawania pytania:

fot. kadr z wideo

W lewej części obrazu znajdują się informacje o stanie rozgrywki. W fioletowym polu pokazywana jest liczba pytań, jakie została do miliona, w złotym polu prezentowana jest aktualna wygrana gracza.

W niższym rzędzie znajdują się ikonki pokazujące aktualną kwotę, o jaką trwa gra przy zadawanym pytaniu (pole zielone), przysługująca mu sumę gwarantowaną, która otrzyma w razie udzielenia błędnej odpowiedzi (pole czerwone) oraz stratę, jaką poniesie gracz w przypadku przegranej (pole niebieskie).

Na samym dole znajduje się imię gracza, jego miejsce zamieszkania oraz personalia osoby towarzyszącej na widowni.

Zagłosuj

Oglądasz "Milionerów?

Tak wygląda ekran po definitywnym zaznaczeniu przez uczestnika wybranej przez siebie odpowiedzi:

fot. kadr z wideo

Jeśli udało mu się odpowiedzieć prawidłowo, kwadracik zmieni kolor z szarej na zieloną. W przeciwnym przypadku stanie się czerwony. Używanie tej metody ma uniemożliwić podejrzenie przez kogoś z widowni, czy uczestnik wygra, czy przegra.

W dużym polu pod linią kolorowych ikonek pokazują się dodatkowe informacje dotyczące zadawanego pytania, pozwalające prowadzącemu udzielić bardziej wyczerpującej odpowiedzi.

Zagłosuj

Pytania w "Milionerach" są według Ciebie:

RadioZET.pl/MT

Oceń