Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cyberpunk 2077 ma być grą idealną, a to wymaga czasu

18.07.2018 16:56

Cyberpunk 2077, szykowana na wielki hit nowa gra CD Projekt RED, jest już bliska ideału – Mike Pondsmith, autor systemu RPG Cyberpunk 2020 uczestniczący w pracach nad grą prosi o więcej czasu na jej tworzenie. Perfekcyjność wymaga czasu.

Cyberpunk 2077 fot. materiały prasowe

Wiedźmin 3, często uznawany za najlepszą grę komputerową w historii, stał się wizytówką polskiej branży gier na całym świecie – nic więc dziwnego, że gracze śledzą wszystkie doniesienia na temat nowej gry CD Projekt RED, Cyberpunka 2077, z zapartym tchem.

Po pięciu latach od czasu ogłoszenia rozpoczęcia prac nad projektem fani doczekali się wreszcie oficjalnego zwiastuna Cyberpunka 2077, a wybrani przedstawiciele mediów mogli zapoznać się z wstępną wersją gry na pokazach organizowanych za zamkniętymi drzwiami.

Z ich relacji wynika, że Cyberpunk 2077 zachwyca rozmachem stworzonego świata – gracz ma mieć dowolność w wykonywaniu powierzanych mu zdań, zarówno jeśli chodzi o metodę, jak i wybrane rozwiązanie (misje mogą zakończyć się więcej niż jednym, z góry przyjętym rezultatem).

Wybory, których dokonują gracze, mają przekładać się na funkcjonowanie Night City – rozbudowanego miasta, których sześć diametralnie różniących się od siebie dzielnic ma zapewnić długie godziny rozrywki i rozgrywki.

Cyberpunk 2077 w wielu miejscach zaskoczy graczy – to alternatywna rzeczywistość, w której postęp techniczny oraz naukowy rozwijał się w inny sposób.

 

Cyberpunk 2077 bliski perfekcji

Mike Pondsmith, twórca papierowego RPG Cyberpunk 2020, aktywnie uczestniczy w pracach nad Cyberpunkiem 2077. W udzielonym właśnie wywiadzie o dziele CD projekt RED wypowiedział się w samych superlatywach.

- Gra, którą mamy w tej chwili, jest naprawdę bliska mojej idealnej wizji, sam zrobiłbym ją taką w moich marzeniach. Patrzę na nią i powtarzam - O mój Boże, to jest perfekcyjne, naprawdę perfekcyjne – wyznał Pondsmith.

W tym samym wywiadzie przyznał, że CD Projekt RED chce stworzyć grę najlepszą z możliwych – a dążenie do ideału jest praco- i czasochłonne.

- Mamy ogromnie dużo pomysłów, które chcemy wykorzystać, a to zajmie nam czas. Mam nadzieję, że fani dadzą nam ten czas. Potrzebujemy miejsca, potrzebujemy czasu, potrzebujemy prywatności, żeby to wszystko scalić. Perfekcyjność wymaga czasu – zastrzegł Pondsmith.

Dla graczy to zarówno dobra, jak i złą wiadomość. Dobra, gdyż mają pewność, że CD Projekt RED dołoży wszystkich możliwych starań, żeby Cyberpunk 2077 był grą idealną. Zła, gdyż może to wymagać nawet jeszcze kilku lat czekania.

Zagłosuj

Zagrasz w Cyberpunka 2077?

RadioZET.pl/MT

Oceń