Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cybulski w Hotelu Sopot

27.07.2017 09:00

W ramach cyklicznego, wyjątkowego wydarzenia „Cybulski w Hotelu Sopot”, Festiwal Visa Kino Letnie Sopot–Zakopane 2017 oraz Hotel Sopot zapraszają na projekcję filmu "NIEWINNI CZARODZIEJE" w reż. Andrzeja Wajdy. Projekcja odbędzie się we wtorek, 25 lipca, w Hotelu Sopot o godz. 22.00

Cybulski w Hotelu Sopot

Zbigniew Cybulski gości w Hotelu Sopot w każdy wtorek wakacji w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Cykl filmowy dedykowany twórczości Zbigniewa Cybulskiego to specjalna atrakcja tegorocznego festiwalu, organizowana wspólnie z Hotelem Sopot.

Z okazji 90.lecia urodzin oraz 50.lecia tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego, organizatorzy festiwalu, Visa Kino Letnie wspólnie z Hotelem Sopot, postanowili oddać hołd „polskiemu Jamesowi Deanowi”, który mówił, że najlepsze swoje lata spędził w Sopocie. To właśnie na Wybrzeżu założył wraz z Bogumiłem Kobielą, Jackiem Fedorowiczem i innymi, słynny studencki teatr BIM-BOM. W Sopocie spotykał się z najlepszymi reżyserami polskiej kinematografii: Jerzym Kawalerowiczem, Januszem Morgensternem, Andrzejem Wajdą czy Tadeuszem Konwickim.

cybulski_plakat

Najbliższy pokaz jest szczególny. Poza rolą Zbyszka Cybulskiego, występują wielkie gwiazdy polskiego kina lat 60-tych: Tadeusz Łomnicki, Kalina Jędrusik, Sława Przybylska, a także Roman Polański, Jerzy Skolimowski i Krzysztof Komeda.

Wszystkie filmy są wyświetlane w unikatowej wersji, po rekonstrukcji cyfrowej, z angielskimi napisami. Na projekcje w magicznym ogrodzie Hotelu Sopot zapraszamy również gości i turystów z zagranicy.

W ramach cyklu „Cybulski w Hotelu Sopot” swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, m.in. Jacek Fedorowicz, Małgorzata Potocka czy Filip Bajon, którzy będą wspominać Zbyszka Cybulskiego.

 „CYBULSKI W HOTELU SOPOT” - Projekcje w każdy wtorek lipca i sierpnia.
lipiec, godz. 22:00; sierpień, godz. 21:30
Wstęp wolny

25.07 "Niewinni czarodzieje" - reż. Andrzej Wajda 83' 

01.08 "Giuseppe w Warszawie"- reż. Stanisław Lenartowicz 99'

08.08 "Rękopis znaleziony w Saragossie"- reż. Wojciech Has 177'

15.08 "Salto" - reż. Tadeusz Konwicki - 100'

22.08 "Jowita” - reż. Janusz Morgenstern - 91'

29.08 „Wszystko na sprzedaż” - reż. Andrzej Wajda 94'

Więcej informacji na:
www.Kino.Visa.pl
www.HotelSopot.eu
www.outdoorcinema.pl

Oceń